Smíšené pocity Danici Patrick

iM3, 30. května 2006, 14:02 Google+

Jediná žena startující v 90. ročníku Indianapolis 500 je s výsledkem spokojená, přesto pociťuje jisté zklamání.

Patrick, Danica

Patrick, Danica | foto: IRL

Patrick při své druhé návštěvě v Indy startovala z 10. místa na voze Panoz-Honda týmu Rahal Letterman Racing. V cíli si o jedno místo polepšila, ale stále zůstala pozadu oproti loňskému umístění, kdy byla klasifikována jako čtvrtá.

„Já ani můj tým jsme neudělali žádnou chybu. Oproti minulému roku jsme docílili výrazného zlepšení, jenže po celý měsíc nám chyběla rychlost z čehož vyplynul i výsledek závodu,“ řekla Patrick

Před poslední žlutou fází zajela do boxu natankovat, ale jakmile vyjela zpět na trať, havaroval veterán Al Unser jr. a byly vyvěšeny žluté vlajky. „To nás poškodilo,“ litovala Patrick, „myslím, že kdybych zajela do boxu v pravou chvíli, mohla jsem skončit mezi prvními pěti.“

Danica Patrick sice neměla nejrychlejší monopost, ale dokázala jej přivést na devátém místě bez jediného škrábnutí. Zklamání z výsledku v ní určitě koluje, nicméně pocit uspokojení, že „to“ zvládla a opět dojela do cíle prožívá taktéž.