Green je stále rychlý

iM2, 29. května 2009, 15:10 Google+

Role Jamieho Greena se přes zimu zcela zásadně změnila, z kandidáta na titul se stal jezdec s rok starým vozem. Brit se až do loňské Barcelony ucházel o čelo šampionátu. Ale ani to mu nestačilo a přes zimu musel svůj kokpit v novém voze přenechat bývalému pilotovi F1 Ralfu Schumacherovi.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Green, Jamie

Green, Jamie | foto: dtm.de

Sdílejte článek

I když to bylo pro Jamieho velké zklamání, tak velice rychle našel novou motivaci. Cíl je jednoduchý, Green chce být nejlepší pilotem s rok starým vozem stáje Persson v roce 2009. Hned na Hockenheimu Jamie dokázal svou rychlost, když získal body. Ve volných trénincích patřil podle slov šéfa Mercedesu pro motorsport, Norberta Hauga, “k nejsilnějším a velmi slibným pilotům Mercedesu“. Nicméně jako většině jezdců Mercedesu, to v sobotu ani Greenovi moc nejelo. 

„Bohužel jsem měl trošku poškozenou jednu část motoru. To byl v podstatě konec. Pak jsme se rozhodli, že motor budeme muset vyměnit. To znamenalo propad na konec startovního roštu. Do kvalifikace jsem ani nenastoupil, protože nebylo z mechanického hlediska možné, abychom v tak krátké době (mezi tréninky a kvalifikací) vyměnili motor. Tak jako tak to nic neznamenalo, protože bych musel startovat až z chvostu,“ říká Jamie.


Vloni jezdil Jamie s aktuálním vozem.

 „To, že ten chlapík má rychlost, pořád víme,“ řekl Norbert Haug. V závodě Green znova ukázal rychlost, když se z posledního místa dokázal prokousat až k bodům, i když byl handicapován. „Bohužel jsem se v prvním kole dostal do kolize, která byla ve vlásence a trefil jsem nějaké auto. Poškodil jsem si řízení, ale hlavně také karoserii vozu. Přesto jsem jel s takto poničeným vozem dalších 38 kol. Nemohl jsem však ukázat svůj potenciál ani potenciál vozu. Proto jsem za osmé místo velmi rád,“ zakončil Brit.
Google+ Vytisknout

Diskuze: Green je stále rychlý

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Audi nemá důvod něco měnit, ponechává si tak stejnou jezdeckou sestavu

Audi potvrdilo jezdeckou sestavu DTM pro příští rok

Většina jezdecké sestavy BMW pro příští sezonu DTM je známá

BMW potvrdilo pět jezdců pro příští rok

reklama
reklama

Doporučujeme

Kristensen, Tom

Kristensena 1.místo nepřesvědčilo, chce titul

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud