Milwaukee: Tracy na oválu suverénní

ar1, 4. června 2005, 23:52 Google+

Paul Tracy s vozem týmu Forsythe Championship Racing zvítězil ve 225 kol dlouhém závodě na oválu v Milwaucké Míli.

Tracy, Paul

Tracy, Paul | foto: Photo by Phil Abbott, USA LAT Photographic

Kanaďan Paul Tracy startující z 5. pozice po startu protáhnul na druhé místo a v 18. kole již ovládal vedoucí pozici, která mu zůstala až do cíle. Získal tak 29. vítězství v jeho kariéře jezdce champ car. Na druhé pozici dokončil závod A.J. Allmendinger s vozem týmu RuSPORT jen necelých 3,5 sekundy před svým vzorem Tracym.

Oriol Servia při jeho debutu v týmu Newman-Haas Racing vyjel týmu třetí pozici. Tím prokázal velký potenciál a dobrou volbu týmu při výběru náhradníka za zraněného Bruna Junqueiry.

Justin Wilson z týmu RuSPORT zvládl závod na 4. pozici jen 1,5 sekundy před vítězem Pole positivno Jimmym Vasserem z týmu PKV Racing.

Po trestu za rychlou jízdu v boxové uličce skončil Sebastien Bourdais na šesté pozici, čímž byl prvním jezdcem o kolo zpět.