iM3, 11. června 2006, 17:27 Google+

Tým Target Chip Ganassi Racing si z Texasu odváží rozporuplné pocity, neví zda má být spokojený či naopak.

Dixon, Scott

Dixon, Scott | foto: IRL

I přestože odjezdil Dan Wheldon na čele více než polovinu závodu, prvenství ze své pozice vytěžit nedokázal. Tím šťastlivcem se stal Helio Castroneves a zvýšil svůj bodový náskok před Scottem Dixonem na 22 bodů. Ganassi ale nemůže mluvit o neúspěchu, jeho dva jezdci Dixon a Wheldon dojeli na druhém, resp. třetím místě.

„Chlapci v boxech odvedli skvělou práci. Kdyby jsme měli k dispozici ještě pár kol navíc, bylo by to mezi námi třemi velmi zajímavé (Castroneves, Dixon, Wheldon),“ řekl Dixon, který letos dojel šestkrát v TOP 10. „Rozhodně to pro nás byl z hlediska bodů dobrý závod.“

Jeho týmový kolega Wheldon odkroužil na čele 171 kol z celkových 200, ale v boxech jej zdržel problém s maticí kola. Wheldon boj nevzdal a ještě v posledním okruhu zajel nejrychlejší kolo v průměru 342 km/h. „Letos je to neuvěřitelně vyrovnané, ale jsem zklamaný, protože jsme dnes byli opravdu silní,“ řekl Wheldon.

Podnik v Texasu byl třetím nejrychlejším v historii série IndyCar, rychlostní průměr celého závodu byl 297 km/h.