GP Španělska: Liuzzi zatím nepřekonán

ar1, 8. května 2004, 21:29 Google+

Vitantonio Liuzzi zvítězil po převzetí vedení v první zatáčce i druhý závod FIA F3000 v Barceloně.

Liuzzi, Vitantonio

Liuzzi, Vitantonio | foto: Arden Motorsport

Ital, závodící pro tým Arden International odstartoval lépe než vítěz Pole-position Enrico Toccacelo, který stál na první pozici až jen do startu.

Liuzziho týmový kolega Robert Doornbos méně štěstí. Po špatném startu ztrácel v průběhu závodu další pozice. Po absolvování dvou zastávek v boxech skončil závod tři kola před cílem.

Enrico Toccacelo dojel do cíle na druhé pozici s Rafaelem Gianmariou v zádech na třetí pozici. Oba jezdci spolu skoro patnáct kol sváděli tuhý boj o své pozice.

Ve dvou zajímavých soubojích se střetli Gianmaria a Friesacher. Pak Gianmaria předjel Van Der Merweho a následně ztratil několik pozic. Zanedlouho se Van Der Merwe srazil s vozem stáje Coloni, který řídil Jeffrey Van Hooydonk. Belgičan skončil v kačírku.

V kolizi poškodil Van Der Merwe své přední přítlačné křídlo a musel do boxů. Ještě před zajetím do boxů ztratil svoji pozici před Gianmariou a týmovým kolegou Friesacherem.

Po střetu Yannicka Schroedera s Tomášem Egem byli oba jezdci vyřazeni ze závodu.

Po dvou závodech vede s 20 body v čele klasifikace jezdců Vitantonio Liuzzi. Další závod se pojede 22. května v Monaku.