Debut McLarenu se odkládá, IMSA má vysoké finanční požadavky

iM3, 8. února 2017, 07:36 Google+

Závodní speciál McLaren 650S GT3 v americkém seriálu IMSA SportsCar Championship jen tak neuvidíme. Vedení šampionátu vyžaduje od tovární účasti příliš mnoho finančních prostředků.

Počet komentářů:  1 komentář (Poslední 08.02. 12:23) Napište svůj názor
McLaren 650S GT3

McLaren 650S GT3 | foto: McLaren

Sdílejte článek

Výkonný ředitel McLarenu GT Andrew Kirkaldy prozradil, že míra nákladů na účast v IMSA je příliš vysoká a tudíž nerentabilní. Startovné v kategorii GTD, vypsané pro vozy GT3, je pro týmy s tovární podporou neúnosné. Ačkoliv přesnou částku Kirkaldy neuvedl, prozradil, že pokud IMSA nezmění přístup vůči továrnám v GTD, McLaren na startu fanoušci neuvidí.

V IMSA SportsCar Championship v kategorii GTD se na úvodní podnik v Daytoně představilo sedmadvacet vozů. Kompletní sezonu pak absolvuje o něco méně vozů, nicméně i tak se v této kategorii automobilky angažují. Novinkou pro letošní rok jsou Honda a Lexus, BMW podporuje tým Turner Motorsport, Mercedes vstoupil do IMSA prostřednictvím týmu Riley a opomenout nelze ani například Porsche.

Američtí diváci mohli vidět alespoň debut McLarenu 570S GT4 v seriálu Continental Tire SportsCar Challenge, který navazuje na historii série Trans-Am a je vypsán pro sportovní a cestovní vozy. Tam není startovné tak vysoké a McLaren tam mohl se svým GT4 nastoupit, aby severoamerickému trhu prezentoval svou novinku z loňského roku.

Že má závodní program pro model 570S GT4 smysl, se ukázalo v Continental Tire SportsCar Challenge hned na úvodním závodu v Daytoně. Rovné čtyři mclareny debutovaly na floridské dráze a Kirkaldy předpokladá, že nejméně další čtyři vozy nastoupí v kategorii GTS v populárním americkém seriálu Pirelli World Challenge. Celkem bylo prodáno 70 těchto vozů a Kirkaldy je přesvědčen, že kategorie GT4 je ideálním místem pro amatérské závodníky, kteří hledají kvalitní závodění za rozumnou cenu.

Loading...
 
Vytisknout

Diskuze: Debut McLarenu se odkládá, IMSA má vysoké finanční požadavky

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 1, poslední 08.02.2017 12:23 Vložte komentář

Zobrazen poslední komentář. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Fernando Alonso ve spolupráci s Toyota Gazoo Racing pokračuje v testech na dakarskou rallye

Fernando Alonso s Toyota Gazoo Racing testuje na DAKAR!

Toyota GR Supra GT4

Toyota GR Supra GT4 bude v prodeji od roku 2020

Štěstí přálo vozu č. 8 v závodě 24 hodin Le Mans mírou vrchovatou

Po 24 hodinách rozhodlo v Le Mans o vítězi pouhých 17 vteřin

Speciální barevné provedení závodních vozů týmu Ford Chip Ganassi Racing oslavuje minulé i současné úspěchy značky v Le Mans

Tovární Ford jede naposledy do Le Mans. Prozradil něco ze zákulisí

reklama

Doporučujeme

José Manuel Urcera

Další Argentinec ve WTCC? Urcera ohromil manažera Camposu

Čtěte dále

Nejčtenější články

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud