IMSA: Tým WRT nemá konkurenci, tentokrát vyhrál z posledního místa na startu

iMotorSport.cz, 4. června 2017, 09:26 Google+

V pořadí pátý závod americké série IMSA SportsCar Championship na ostrově Belle Isle v Detroitu se stal kořistí bratrů Taylorových, kteří v kategorii prototypů startovali z posledního místa. Mezi vozy GTD zaznamenal historické vítězství vůz Acura.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Wayne Taylor Racing

Wayne Taylor Racing | foto: Cadillac

Sdílejte článek

Text: Aleš Sirný

Havárie v kvalifikaci znamenala pro Rickyho Taylora start z posledního místa. Na městském okruhu se však postupně posouval dopředu a před střídáním se s černým prototypem Cadillac DPi.V.R propracoval na páté místo. Poté za volant usedl Jordan Taylor a zajížděl sérií nejrychlejších časů. Každým kolem se přibližoval vedoucímu Danu Cameronovi s cadillakem týmu Action Express. Cameron zůstával na dráze co nejdéle a k mechanikům zajel jen na krátkou zastávku k doplnění paliva. Jeho náskok před Taylorem byl však příliš malý a tým WRT mohl slavit páté vítězství z letošních pěti startů.

Dane Cameron a Eric Curran se museli spokojit s druhým místem s pětisekundovou ztrátou. Na třetím místě skončil Tom Long a Joel Miller s Mazdou DPi. Pro japonskou značku je to druhé pódiové umístění v roce.

Kategorie PC měla na startu jen tři prototypy, takže kdo dojel, měl v kapse pohár. Ten největší si z Detroitu odváží Pato O´Ward a James French z týmu Performance Motorsport. Tomy Drissi a Bruno Junqueira skončili druzí a třetí místo obsadili jejich týmový kolegové Ryan Lewis a Don Yount z BAR1 Motorsport.

Mezi vozy GT3 v kategorii GTD se na čele po zastávkách v boxech usadil vůz Acura NSX GT3 řízený dvojicí Andy Lally a Katherine Legge. Tovární tým Michaela Shanka měnil při zastávkách v boxech jen dvě pneumatiky a ušetřený čas posunul střídajícího Lallyho do vedení, kde zůstal až do konce. Neustále na něj však dorážel Alessandro Balzan, který vystřídal Christinu Nielsen. Červené Ferrari 488 si však s vedoucí acurou neporadilo a v cíli byl mezi nimi rozdíl 2,4 sekundy. Na třetím místě dojel Madison Snow a Bryan Sellers s Lamborghini Huracan. Problémy potkaly lídry průběžného pořadí. Ben Keating nedobrzdil v zatáčce a tvrdě narazil do betonové zdí. S poškozeným mercedesem dojel k mechanikům, ale nakonec musel odstoupit.

Výsledky závodu

Google+ Vytisknout

Diskuze: IMSA: Tým WRT nemá konkurenci, tentokrát vyhrál z posledního místa na startu

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Audi nemá důvod něco měnit, ponechává si tak stejnou jezdeckou sestavu

Audi potvrdilo jezdeckou sestavu DTM pro příští rok

Většina jezdecké sestavy BMW pro příští sezonu DTM je známá

BMW potvrdilo pět jezdců pro příští rok

reklama
reklama

Doporučujeme

Prototyp LMP1 soukromého týmu ByKolles racing s posádkou Olever Webb, James Rossiter, Dominik Kraihamer

WEC: ByKolles nepojede celou sezónu

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud