Ludwig kritizuje bývalé jezdce F1 v DTM

iM2, 27. února 2014, 10:28 Google+

Trojnásobný mistr DTM, Klaus Ludwig, vidí dnes DTM jako šampionát výrobců spíše než jako šampionát jezdců.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Coulthard - Schumacher, R.

Coulthard - Schumacher, R. | foto: dtm.de

Sdílejte článek

Jednou z největších zajímavostí DTM je to, proč se v něm tolik snaží uspět jezdci, kteří odejdou z Formule 1 a naopak, proč spousta jezdců z DTM chce jít právě do Formule 1? Přitom můžeme často číst, že vozy DTM jsou tak specifické, že mnoho jezdců musí měnit svoje dlouholeté navyky, pokud chtějí uspět. To ovšem nepodporuje Klaus Ludwig: "To jsou všechno jen výmluvy. Jezdec, který je špičkový, je špičkou i v DTM," říká legenda cestovních vozů pro 'Express'.

Ludwig také moc nechápe dřívější angažmá bývalých jezdců z Formule 1 v DTM, hodně se například pozastavuje nad Ralfem Schumacherem, ze kterého udělal Mercedes hvězdu, která ovšem za pět let v DTM získala jen dvě podia. "Ralf pro mě nikdy nebyl nějak moc nadaný, svoje závody ve Formuli 1 vyhrál jen díky výhodám plynoucím z pneumatik Michelin a motorů BMW. Nemůžeme ho srovnávat s jeho bratrem nebo Sebastianem Vettelem."

Dnes již 64letý Němec věří, že tito borci by v DTM vyhrávali. Ale co další dřívější hvězdy F1? "Mika Häkkinen už byl za zenitem. Jean Alesi předvedl několik zajímavých závodů, pak měl se svým týmem smůlu. Heinz-Harald Frentzen také, byl podceňován." Velice tvrdé hodnocení má ale Ludwig pro dalšího bývalého jezdce z F1, Davida Coultharda: "David Coulthard byl opravdu k smíchu."


David se kladného hodnocení nedočkal


Že Klaus Ludwig ví, o čem mluví, dosvědčují tato fakta: Mistrem DTM se stal třikrát - v roce 1988 ve Fordu Sierra a v letech 1992 a 1994 v Mercedesu 190. Na staré časy stále rád vzpomíná: "Byl jsem překvapen, jak dobrá tato auta byla. Měla více koní než dnešní vozy DTM, žádné elektronické pomocníky, byly to čisté závodní stroje. Naproti tomu byla moje Sierra překvapivě špatná. Mohli jsme toho na ní změnit jen málo, ale i tak jsme vyhráli."

Ludwig dále pokračuje, když mluví o "mistrovství jezdců a ne jako dnes o mistrovství značek". Ve prospěch zatím poslední velké změny pravidel ale mluví to, že přilákala novou značku, kterou je BMW. "Přesto jsou dnešní auta až moc technická. Bylo by žádnoucí, kdyby se aerodynamika ještě více zjednodušila, pak by bylo 20 aut v rozmezí 2 desetin sekundy. Věřím, že by to přilákalo další výrobce."
Vytisknout

Diskuze: Ludwig kritizuje bývalé jezdce F1 v DTM

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Další články

Aktuálně

reklama

Doporučujeme

Juncadella, Daniel

Juncadella: F1 je na stejné úrovni jako DTM

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud