K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

LE MANS: Forza Ferrari (2)

iMotorSport.cz, 10. června 2017, 19:40 Google+

V letošním závodě 24 hodin Le Mans uvidíme ve startovním poli LMGTE celkem 11 vozů z Maranella. V našem seriálu představíme postupně jednotlivé posádky.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Ferrari 488 GTE soukromého týmu Clearwater Racing

Ferrari 488 GTE soukromého týmu Clearwater Racing | foto: Ferrari S.p.a.

Sdílejte článek

V prvním díle našeho seriálu Forza Ferrari jsme blíže představili první dvě amatérské posádky, které nastoupí na start závodu 24 hodin Le Mans. Jednalo se o ty jezdce, kteří pravidelně nastupují v letošním šampionátu WEC.

Protože oba dva týmy v závodě 24 hodin Le Mans nasadí po dvou vozech, budeme se v tomto díle věnovat těmto jejich sesterským posádkám. Týmy již představovat nebudeme a zaměříme se na samotné jezdce.

Spirit of Race Ferrari 488 GTE #55

Duncan Cameron - pochází z Liverpoolu a se závody začal poměrně pozdě. Ovšem v konkurenci mnohem zkušenějších jezdců se dokázal velmi rychle prosadit. Jeho jízdní styl by se dal charakterizovat jako strojový, umí dobře a hlavně rychle nalézt správný rytmus a dělá velmi málo chyb. Do každého závodu se dokáže velmi silně namotivovat. V Le Mans se představil již dvakrát, naposledy vloni ve voze Ferrari týmu AF Corse. V letošní sezóně putuje se zákaznickým týmem Ferrari Spirit of Race po různých vytrvalostních seriálech. Účastní se šampionátu ELMS, Blancpain Endurance Series, ve které v loňském roce vyhrál třídu Pro-Am, vidět je i v mezinárodním GT Open nebo British GT Championship.

Marco Cioci - se narodil v Římě a tamní silný městský provoz jej odmalička silně ovlivnil. Díky tomu má Cioci zvláštní cit pro jízdu v tlačenici. V roce 1988 začal jezdit motokáry a odtud v roce 2004 vedla jeho cesta na okruhy. V sezóně 2008 nastoupil v italském GT Championship, který o rok později zakončil na celkově druhém místě. V roce 2010 si v tomto šampionátu o příčku pohoršil. Je pětinásobným vítězem 6H Vallelunga, vyhrál závod Gulf 12H Abu Dhabi i čtyřiadvacetihodinovku v Dubaji. Mezi roky 2010 a 2016 získal v různých vytrvalostních závodech seriálů ELMS a WEC 4x pole position, 16 pódiových umístění, z nichž 8x stanul na stupínku nejvyšším. V letošním roce jezdí pravidelně Blancpain Endurance Cup v týmu Kaspersky Motorsport.

Aaron Scott - tento Brit dobyl British GT Championship v roce 2011 za volantem vozu Ferrari a poté se orientoval na vytrvalostní závody. Účastnil se Blancpain Endurance Series, asijské LMS a v letošním roce jezdí v týmu Spirit of Race šampoinát ELMS. V závodě 24 hodin Le Mans se letos představí již podruhé.

Clearwater Racing #60

Hiroki Katoh - japonský závodník je specialistou na závody v cestovních vozech a z celé posádky je ten nejzkušenější. Svou kariéru nejprve směřoval do otevřených sérií, ale v roce 2000 přesedlal z formulových vozů do cestovních, kde jeho kariéra nabrala strmý vzestup. Je vítězem nepřeberného množství různých závodů doma i v zahraničí. V Le Mans se objevil již 6x, ale naposledy to bylo v roce 2008. Jeho nejlepším výsledkem bylo páté místo ve voze Panoz - Elan, ve kterém se střídal s Henri Raphaelem a Johnny O´Connellem.

Alvaro Parente - je mimořádně rychlý portugalský jezdec, který v minulosti také koketoval s F1. Od počátku roku 2010 se věnuje hlavně závodům s vozy kategorie GT, ve kterých jezdil hlavně ve vozech McLaren. Vyhrál mezinárodní mistrovství GT Open a Pirelli World Challenge 2016. Jeho kořistí se stal také závod 12H Bathurst 2016. V Le Mans se představil v roce 2014 ve Ferrari 458 Italia v barvách týmu RAM.

Richard Wee - přezdívka „Rocket“ výstižně charakterizuje jeho jízdní styl. Wee je známý především v Asii, kde se účastní mnoha závodů silničních vozů, převážně právě v týmu Clearwater Racing. V celé řadě závodů šampionátu Asia GT Series stanul na stupínku nejvyšším. Ačkoli se jedná o velmi zkušeného jezdce, v závodě 24 hodin Le Mans si letos odbude svou premiéru.

Google+ Vytisknout

Diskuze: LE MANS: Forza Ferrari (2)

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

di Resta, Paul

Mercedes by mohl do DTM nasadit několikanásobného mistra WRC!

René Rast získal první vítězství sezony pro Audi

Zandvoort: Audi v neděli ukončuje zásluhou Rasta svoje čekání na vítězství

Paffett, Gary

Zandvoort: Mercedes opanoval závod se čtyřmi vozy, Paffett slaví vítězství

Daniel Juncadella (muž zcela vpravo) měl na Norisringu důvod k úsměvu

První pole position a první pódium je pro Juncadellu super motivací

Wittmann, Marco

Norisring: Wittmann vyhrál, Paffett s Glockem vzájemně kolidovali

Wittmann, Marco

Zanardi pojede s BMW v Misanu závod DTM!

Mortara, Edoardo

Norisring: Mortara pořáží v těsném duelu Paffetta o 0,6 vteřiny!

Wittmann, Marco

Foto: Ohlédnutí se za závodem na Hungaroringu

Wittmann, Marco

Hungaroring: BMW slaví v neděli hattrick

di Resta, Paul

Hungaroring: V sobotním závodu v Maďarsku vítězí di Resta s Mercedesem

reklama
reklama

Doporučujeme

V Le Mans je na práci v boxech fascinující podívaná. Obzvláště v noci.

LE MANS: Pohled do zákulisí - střídání jezdců

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Zandvoort: Mercedes opanoval závod se čtyřmi vozy, Paffett slaví vítězství

  2. Mercedes by mohl do DTM nasadit několikanásobného mistra WRC!

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud