IMSA: V Sebringu uvidíme více než čtyři desítky vozů, Cadillac znovu zpomaluje

iMotorSport.cz, 9. března 2017, 07:43 Google+

Již příští víkend se na floridském okruhu Sebring uskuteční druhý podnik amerického seriálu IMSA SportsCar Championship. K dvanáctihodinovému závodu je přihlášeno 46 vozů.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Cadillac DPi-V.R.

Cadillac DPi-V.R. | foto: Cadillac

Sdílejte článek

Dominující prototypy Cadillac, které vyhrály čtyřiadvacetihodinovku v Daytoně a udávaly tempo všem kolektivních testů, budou znovu pomalejší. Otázkou je, zdali to bude stačit. Tři Cadillaky nasazují týmy Action Express Racing (po dvou vozech) a Wayne Taylor Racing, ty budou muset před Sebringem přidat dvacetikilové závaží a zredukovat restriktor motorů o dalších 0,6 mm. 

Současné lídry šampionátu se v kategorii prototypů pokusí potrápit dalším osm vozů. Ze zástupců nové generace prototypů DPi se v Sebringu představí dva Nissany DPi týmu ESM a dvě Mazdy. Zbytek startovního pole nasadí stroje splňující světová pravidla LMP2. S ORECOU nastoupí Rebellion Racing a JDC-Miller Motorsport, Ligier uvidíme v podání týmu PR1/Mathiasen Motorsport a Multimatic/Riley nasadí tým VisitFlorida Racing.

Celkově se tak v hlavní kategorii představí jedenáct vozů. V další prototypové kategorii PC zatím figurují čtyři modely ORECA FLM09. Derniéra těchto vozů bude po celý rok provázena slabou účastí a lze předpokládat, že na dalších závodech bude jejich počet ještě nižší.

Zárukou kvalitního závodění bude desetičlenná kategorie GTLM. Z Daytony vítězný Ford měl původně startovat už jen v dvoučlenném složení, nakonec ale z Británie dorazí ještě jeden model GT, jehož hlavním programem letošního roku bude Mistrovství světa vytrvalostních závodů.

V GTLM samozřejmě nebudou chybět tovární vozy Corvette, Porsche, BMW a o jediné Ferrari 488 GTE se postará tým Risi Competizione.

Tradičně nejpočetnější kategorié je GTD. Rovných 21 vozů specifikace GT3 se bude přetahovat o vítězství v legendární dvanáctihodinovce. Startovní pole je opravdu rozmanité a na hrbolaté, z části betonové dráze se budou prohánět speciály značek Lamborghini, Lexus, Audi, Porsche, Mercedes, Ferrari, Acura nebo BMW.

Dvanáctihodinovka v Sebringu je součástí čtyřdílného vytrvalostního poháru. Startovat se bude v sobotu 18. března v 16:40 SEČ.

Kompletní startovní listinu najdete ZDE

Google+ Vytisknout

Diskuze: IMSA: V Sebringu uvidíme více než čtyři desítky vozů, Cadillac znovu zpomaluje

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Audi nemá důvod něco měnit, ponechává si tak stejnou jezdeckou sestavu

Audi potvrdilo jezdeckou sestavu DTM pro příští rok

Většina jezdecké sestavy BMW pro příští sezonu DTM je známá

BMW potvrdilo pět jezdců pro příští rok

Ekström, Mattias

Vrátí se Ekström do DTM v roce 2019?

Farfus, Augusto

Augusto Farfus odchází z DTM, kde jej uvidíme?

Gary Paffett nakonec svedl souboj o titul s René Rastem

Hockenheimring: Rast vítězí v závodě, Paffett si připisuje titul mistra!

René Rast získává další vítězství, už páté v řadě!

Hockenheimring: Rast vyhrává sobotní závod a v boji o titul tak jsou tři jezdci

reklama
reklama

Doporučujeme

Octavia Cup, Most 2016

Prohlášení společnosti Autodrom Most k „protihlukové“ vyhlášce města Mostu

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud