Motegi: Sharp využil příležitosti k vítězství

ar1, 13. dubna 2003, 15:01 Google+

Scott Sharp nepatřil dnes na okruhu v Twin Ring Motegi k nejrychlejším jezdcům, ale využil příležitosti, když byl ve správný čas na správném místě. Stal se tak jedním z jezdců, kteří od roku 1996 nejvíce vítězí. V podstatě vytvořil nový rekord, který…

mu vydrží přinejmenším po dalších 7 závodů letošní série IRL IndyCar. Dnešní vítězství je jeho osmé v kariéře IRL a připojil se tak k jezdcům jako jsou Sam Hornish jr. a Buddy Lazier. Scott Sharp také tímto vítězstvím převzal vedení průběžného hodnocení jezdců, protože přeskočil dosavadního lídra Tonyho Kanaana o 4 body. Za dnešní výkon bude inkasovat 148 000 USD. V průběhu dne se nám povedlo zlepšit stabilitu na voze, což se nakonec projevilo i ve výsledku“, komentoval Sharp. “Přede mnou se stalo mnoho věcí, ale byl jsem pozorný a vyhnul se haváriím“. “Věděl jsem, že musím dojet do cíle. V mnoha takovýchto závodech se toto děje“.

A co se vlastně stalo? První havárie se stala v průběhu vedení jezdce Tomase Schecktera, který vedl závodní pole od 124 do 159 kola. Scheckter havaroval a rozbil se v zatáčce číslo 4. Poté vznikla druhá velká havárie ve 200 kole, kdy havarovali jezdci Nakano a Lazier. Závod byl předčasně ukončen a vítězství spadlo do klína vedoucímu jezdci z 200 kola, který byl již zmíněný Scott Sharp.

Zajímavostí dnešního závodu bylo to, že se zde objevili noví jezdci. Prvním je Alex Barron, který nahradil zraněného Gila de Ferrana v týmu Marlboro Penske, druhým je Greg Ray, který startoval v novém týmu Access Motorsports a Shinji Nakano z také nového týmu Beck Motorsports. Dále v týmu Andretti Green Racing nahradil zraněného Daria Franchittiho týmový testovací jezdec Dan Wheldon.

Příštím závodem bude legendárních 500 mil Indianapolisu, který se pojede 25. května 2003.