Čekají FIA GT velké změny?

Daniel Šupa, 7. června 2005, 22:44 Google+

Podle dostupných zpráv ano a přední automobilky údajně připravují závodní vozy pro Mistrovství světa Grand Tourismo.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Enge, Tomáš

Enge, Tomáš | foto: DPPI / FIA GT

Sdílejte článek

Během závodu FIA-GT v britském Silverstone informoval vedoucí organizátor šampionátu Stéphane Ratel, že bude intenzívně prosazovat přidělení oficiálního statutu mistrovství světa pro závody vozů GT.

V rámci toho měl i schůzku se zástupci továren Aston Martin, Maserati a Ferrari a následně odletěl s obchodními zástupci Corvette Europe do amerického Detroitu k jednání s vedením General Motors.

Ratel se snaží najít cestu, jak zachovat současné ceny, případně snížit náklady u cen, za které soukromé týmy kupují vozy GT1 od výrobců. Kromě tohoto nepřímého propojení s výrobci, které má udržet nezávislost série, plánuje Ratel i novou finančně méně nákladnou „pohárovou“ třídu pro menší vozy GT s výkonem okolo 500 koní.

Fréderic Dor, který stojí za projektem Aston Martin DBR9, již oznámil, že plánují výrobu méně výkonné a zjednodušené verze DBR9. Maserati pracuje na voze, odvozeném od Coupé Cambiocorse, právě pro tuto novou cenově dostupnou kategorii. A stejně bude zastoupen i Chevrolet se „zkrocenou“ verzí speciálu C6. Evropský importér již objednal 200 kusů nového modelu s označením Z06 a šest kusů bude okamžitě přestavěno do závodní verze pro tuto novou třídu. O nasazení se bude starat holandský tým GLPK Hezemans, který letos do šampionátu FIA-GT nasazuje „ostrou“ verzi Chevrolet Corvette C5R.

V kuloárech se živě hovoří i o dalších novinkách, které by se měly v tomto šampionátu objevit. BMW by mělo pracovat na novém voze pro vrcholnou kategorii GT1, odvozeném od velkého coupé M6. Nissan nasadí prostřednictvím britského importéra vozy 350Z ve třídě GT2. O vstupu do těchto závodů v kategorii GT2 vážně uvažují i Alfa Romeo a Toyota. V Americe již existuje závodní verze nového Fordu Mustang.

Nabídka konkurenčních závodních vozů různých značek za přijatelné ceny by jistě šampionát dále divácky zatraktivnila...


Zdroj: Tisková zpráva Automotodromu Brno
Foto: DPPI/FIA GT


Google+ Vytisknout

Diskuze: Čekají FIA GT velké změny?

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Audi nemá důvod něco měnit, ponechává si tak stejnou jezdeckou sestavu

Audi potvrdilo jezdeckou sestavu DTM pro příští rok

Většina jezdecké sestavy BMW pro příští sezonu DTM je známá

BMW potvrdilo pět jezdců pro příští rok

reklama
reklama

Doporučujeme

Kox/Lamy

Rusové přezbrojují

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud