Superbiky v Německu ovládl Haga

Martin Juřička, 15. června 2008, 19:00 Google+

WSBK; ZÁVOD - NURBURGRING: Na německém okruhu Nurburgringu se nejvíce dařilo Japonci Hagovi, který jednoznačně vyhrál obě jízdy SBK. Nás Smrž dojel pouze první jízdu na jedenáctém místě. Patrik Vostárek vyhrál třídu Superstock 600!!!

371

Německý okruh v Nurburgringu se jel v pořadí sedmý podnik třídy Superbike a Supersport. Obě jízdy vyhrál Japonec Noriuki Haga (Yamaha YZF-R1), který si téměř způsobem start-cíl vyjel další body do celkového hodnocení a posunul se tak na čtvrté místo se 172 body. V první jízdě Haga bojoval o první místo s Baylissem (AUS / Ducati 1098) a Neukirchnerem (GER / Suzuki GSX-R 1000), před kterými dojel do cíle se 2 vteřinovým náskokem. V druhé jízdě musel Haga tvrdě bojovat o první místo se svým stájovým kolegou Corserem (AUS / Yamaha YZF-R1) a jeho náskok v cíli byl pouze 0,150 sekundy!

Supersporty se jelo na jeden závod, stejně jako třída Superstock. V Supersportech si to rozdávali od začátku startu samí australané. Pitt (AUS / Honda CBR600RR) a Brookes (AUS / Honda CBR600RR) a o vteřinu po této dvojici se snažil prvního a druhého jezdce ohrozit ze třetí pozice Parkes (AUS / Yamaha YZF-R6). Toto pořadí bylo zaznamenáno na časomírách i v cílové rovince. Celkově vede po odjetém závodu v Německu právě Australan Pitt, který vede s 88 body. Celkové pořadí je i tak doslova "natěsno" protože první pětice je seřazena na sedmi bodech.

Superstock 1000 se stal kořistí Robertse (AUS / Ducati 1098R) a na pátém místě dojel Matěj Smrž (Honda CBR1000RR) se ztrátou necelých 10 vteřin na prvního. Superstocky 600 byli potěšením pro všechny naše fanoušky protože Patrik Vostárek (Honda CBR600RR) se umístil na prvním místě, kde na cílové pásce byl doslova o chlup dříve než druhý Francouz Baz (Yamaha YZF-R6). Další Čeští jezdci Ježek (Kawasaki ZX-6R) a Sembera (Honda CBR600RR) se umístili na dvanácém respektive čtrnáctém místě.