Daniel Šupa, 10. dubna 2005, 18:11 Google+

Ze tří českých posádek viděla cílovou vlajku dramatického závodu jen jediná.

Enge, Tomáš

Enge, Tomáš | foto: Francois Flamand / FIA GT

Lepší průběh úvodního závodu letošní sezony jsme si ani nemohli přát. 500 kilometrů ostrého tempa na hranici možností vozů i jezdců, to vše v hustém provozu dvou tříd GT1 a GT2. Více než polovinu závodu se na čele drželo Maserati MC12 s číslem 16, které bylo v rukou Philippa Petera nejrychlejší v kvalifikaci a s nímž startoval Rakušan z pole position. Vítězem závodu se nakonec stala posádka Lamy / Gardel s Ferrari F550 Maranello týmu Larbre Competition, který se po krátké přestávce v LMES znovu vrátil do seriálu FIA GT. Druhé až páté místo patřilo rychlým a atraktivním vozům Maserati. Vítěznou posádku doplnili na stupních vítězů Bartels / Scheider a Babini / Biagi z týmu Vitaphone Racing. V cíli dělilo první tři posádky po 500 kilometrech jen 1,5 vteřiny! Čtvrtou a pátou pozici obsadily dvojice stáje JMB Racing.

Překvapením byl výkon nového týmu GLPK Carsport s vozem Chevrolet Corvette C5R, jenž odstoupil ve svém prvním závodu z druhého místa s unikajícím olejem jen 10 kol před cílem.

Třídu GT2 ovládl tým Gruppe M s vozy Porsche, když obsadil 7. a 8. pozici celkově. Třetí místo patřilo také Porsche, ale stáje Ebimotors. Na 4. místě ve skupině a 13. místě celkově dokončila závod posádka Racz / Venc týmu Machanek Racing.

Další posádka tohoto týmu Machánek / Studenič odstoupila již ve 24. kola. Podobně skončila dnešní pouť pro poměrně rychlé, ale znovu nespolehlivé Lamborghini Murcielago posádky Kox / Simon, jež odstoupilo o 4 kola později. Svůj boj s konkurencí musel vzdát těsně před polovinou závodu i další český tým Vonka Racing.