Bahrajn: SMP Racing dokončil zdárně svou první sezónu ve WEC

iM1, 23. listopadu 2016, 10:40 Google+

Ruský tým SMP Racing je velkou závodní továrnou, která nasazuje své vozy v mnoha závodních kategoriích po celém světě. Počínaje kartingem, přes různé okruhové a terénní šampionáty až po vytrvalostní mistrovství světa se můžeme setkat s nějakým týmem, který patří do této velké rodiny. Letos se SMP Racing prostřednictvím dvou posádek rozkoukával v kategorii LMP2 a získával důležité zkušenosti ve WEC.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Prototyp BR-01 týmu SMP Racing s posádkou Viktor Shaitar, Kirill Ladygin, Vitalij Petrov

Prototyp BR-01 týmu SMP Racing s posádkou Viktor Shaitar, Kirill Ladygin, Vitalij Petrov | foto: SMP Racing

Sdílejte článek

Také v Bahrajnu se na startu závodu objevily v nejpočetněji obsazené kategorii pomalejších prototypů dva vozy týmu SMP Racing. Tým nasazuje prototypy vlastní produkce, protože firma BR Engineering, která stojí za vývojem a výrobou prototypů BR-01, je s týmem majetkově propojená. Sezóna 2016 byla seznamovací, a proto neměl na jejím začátku tým žádná přehnaná očekávání.

Do posledního letošního závodu odstartovaly vozy SMP z 8. (#27) a 9. (#37) místa na roštu. V průběhu závodu čelily obě posádky mnoha technickým problémům a platili v Bahrajnu další nováčkovskou daň. U vozu #37 se po prvních 45 minutách rozbila vysílačka, tým ztratil s vozem spojení a piloti byli odkázáni pouze na signalizaci z boxové zídky. Ani jezdci nemohli týmu sdělovat žádné informace o chování vozu, toto vše se mohlo dít pouze ústně v prostoru boxového stání. I přes veškeré problémy se však týmu SMP Racing podařilo dovézt oba vozy do cíle závodu a ukončit se ctí svou první sezónu ve WEC. V konečném pořadí letošního šampionátu obsadily prototypy této ruské stáje 6. (#37) a 8. (#27) místo.

Jak hodnotí prémiovou sezónu zástupci týmu:

Michail Aljošin (SMP Racing #27): „Nejel jsem celou sezónu, k týmu jsem se připojil v Le Mans a potom jsem nastoupil v posledních třech závodech, když mi skončily povinnosti v IndyCar. Ale i v tak krátkém čase jsme dosáhli pokroku a přiblížili se našim konkurentům. Vždy to může být lepší, ale celkově hodnotím letošní sezónu pozitivně. Na začátku roku jsme s naším novým prototypem BR-01 získali pole position v závodě ALMS v Daytoně, v Le Mans jsme se probojovali na pódium a v ELMS jsme se stali celkovými vítězi. Děkuji Borisi Romanoviči Rotenbergovi za tuto příležitost, jsem velmi hrdý, že jsem mohl být součástí tohoto projektu."

Viktor Shaitar (SMP Racing #37): „Byl to velmi těžký rok. Ne všechno, co jsme chtěli, se povedlo, ale nade všemi našimi letošními problémy se tyčí pódium v Le Mans. To je velký úspěch, na který jsme hrdí. Ruský vůz s ruskou posádkou na stupních vítězů jednoho z nejprestižnějších závodů na světě. Chci poděkovat všem členům týmu za celou letošní sezónu. Budeme v naší tvrdé práci pokračovat.

Vitalij Petrov (SMP RAcing #37): „Letošní sezóna byla nesmírně zajímavá. Nejdůležitější moment letos bylo pódium v závodě 24 hodin Le Mans - ruská posádka v ruském voze. V průběhu celého týdne před tímto závodem, v průběhu samotného závodu i po něm bylo okolo nás plno emocí, že je nemožné to vše popsat slovy. Příprava na závod, samotná jízda, stupně vítězů, statisíce fanoušků na tribunách i všude okolo trati, zkrátka všechno, co jsme prožili bylo úžasné, neskutečné, neuvěřitelné. Právě pro takové chvíle stojí za to sledovat motorsport, zajímat se o něj, milovat ho a zasvětit mu celý svůj život. Z tohoto pohledu mohu říci, že letošní sezóna pro nás byla úspěšná. V jejím průběhu celý náš tým, všichni inženýři i mechanici odevzdali 100 procent a za to jim všem patří můj dík. Děkuji SMP a děkuji Borisi Romanoviči Rotenbergovi za důvěru, kterou v nás vložil. Věřím, že jsme jej nezklamali a jsme připraveni dále tvrdě pracovat. Samozřejmě nesmím zapomenout na fanoušky, kteří nás letos podporovali, jejich přízeň je pro nás hodně důležitá. Děkuji všem, kteří nám věřili.

Kyril Ladygin (SMP Racing #37): „V této sezóně jsme odvedli skvělou práci, což je důležité pro náš další rozvoj. Společnost BR Engineering začala pracovat na novém prototypu LMP, což je zajímavý a zároveň velmi důležitý úkol. My všichni musíme nyní vynaložit veškeré naše úsilí, aby náš nový stroj dostatečně reprezentoval ruský autosport ve světovém měřítku.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Bahrajn: SMP Racing dokončil zdárně svou první sezónu ve WEC

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Audi nemá důvod něco měnit, ponechává si tak stejnou jezdeckou sestavu

Audi potvrdilo jezdeckou sestavu DTM pro příští rok

Většina jezdecké sestavy BMW pro příští sezonu DTM je známá

BMW potvrdilo pět jezdců pro příští rok

Ekström, Mattias

Vrátí se Ekström do DTM v roce 2019?

Farfus, Augusto

Augusto Farfus odchází z DTM, kde jej uvidíme?

Gary Paffett nakonec svedl souboj o titul s René Rastem

Hockenheimring: Rast vítězí v závodě, Paffett si připisuje titul mistra!

René Rast získává další vítězství, už páté v řadě!

Hockenheimring: Rast vyhrává sobotní závod a v boji o titul tak jsou tři jezdci

reklama
reklama

Doporučujeme

Toyota TS050 Hybrid posádky Stéphane Sarrazin, Kamui Kobayashi, Mike Conway

Bahrajn: Toyota chce na závod rychle zapomenout

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud