Mark Webber končí! Sympatický Australan ohlásil konec kariéry

iM1, 13. října 2016, 14:55 Aktualizováno 13.10.2016, 17:44 Google+

Mark Webber dnes v Japonsku oznámil, že dokončí letošní mistrovství světa vytrvalostních závodů a poté ukončí svou bohatou kariéru profesionálního závodního jezdce.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Mark Webber, člen posádky Porsche #1, při závodě 6 Hours of Mexico

Mark Webber, člen posádky Porsche #1, při závodě 6 Hours of Mexico | foto: Porsche

Sdílejte článek

Mark Webber se rozhodl ukončit letošním rokem svou bohatou závodní kariéru. Derniéra tohoto oblíbeného a úspěšného australského závodníka se odehraje 19. listopadu v rámci posledního letošního závodu Mistrovství světa vytrvalostních prototypů na okruhu v Bahrainu. Jeho další kroky ale nepovedou mimo motorsport, v barvách Porsche se bude i nadále angažovat v jemu tak důvěrně známém prostředí okruhových závodů jako zvláštní vyslanec a poradce. Devítinásobný vítěz závodů Formule 1 a úřadující mistr světa ve vytrvalostních závodech FIA WEC se zapojí do hledání nových talentů a rozvoje budoucích závodníků v rámci širokého spektra celosvětových sportovních aktivit zn. Porsche.

K odchodu Marka Webbera do závodnického důchodu se vyjádřili také některé osobnosti. Za značku Porsche např. Oliver Blume, generální ředitel a předseda představenstva automobilky: „Mark Webber znamená vše, co je charakteristické pro samotnou značku Porsche: sportovního ducha, vytrvalost, přímočarost, soustředěnost na úspěch. Je plný entuziazmu a nápadů a také je to velmi pozorný posluchač. Chci Markovi poděkovat za jeho vynikající výkony ve světovém vytrvalostním šampionátu a těší mne, že do budoucna zůstává pevnou součástí značky Porsche.

Fritz Enzinger, viceprezident Porsche pro program LMP: „Mark se svými bohatými závodními zkušenostmi byl pro náš tým velká posila a velmi lehce a rychle se do týmu integroval. Za volantem je to tvrdý, ale galantní bojovník, který neuhýbá ze žádného souboje. Zároveň ale má strategické myšlení a je hodně týmově orientovaný. To je směs vlastností, která z něj udělala pravého vytrvalostního závodníka. Díky tomu vyhrál, společně s Timo Bernhardem a Brendonem Hartleym, loňský šampionát jezdců. Díky těmto jeho vlastnostem pevně věřím, že se bude velkou měrou podílet na výhře Porsche v letošních šampionátech značek i jezdců.

K odchodu Marka Webbera se vyjádřil také generální ředitel FIA WEC Gérard Neveu: „Nemůžeme v žádném případě pominout obrovský přínos, který Mark Weber učinil pro WEC ať přímo na závodní dráze nebo i mimo ni. Od chvíle, kdy v roce 2014 nastoupil za Porsche do vytrvalostních závodů, se hned stal nedílnou součástí vytrvalostních závodů. Vše dělal minimálně na 100%, byl skvělým představitelem vytrvalostního závodníka a jeho výkony na závodní dráze nám nyní budou chybět. Doufám, že se mezi námi bude i nadále často objevovat, i když už ne pracovně, ale jen pro zábavu.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Mark Webber končí! Sympatický Australan ohlásil konec kariéry

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Audi nemá důvod něco měnit, ponechává si tak stejnou jezdeckou sestavu

Audi potvrdilo jezdeckou sestavu DTM pro příští rok

Většina jezdecké sestavy BMW pro příští sezonu DTM je známá

BMW potvrdilo pět jezdců pro příští rok

Ekström, Mattias

Vrátí se Ekström do DTM v roce 2019?

Farfus, Augusto

Augusto Farfus odchází z DTM, kde jej uvidíme?

Gary Paffett nakonec svedl souboj o titul s René Rastem

Hockenheimring: Rast vítězí v závodě, Paffett si připisuje titul mistra!

René Rast získává další vítězství, už páté v řadě!

Hockenheimring: Rast vyhrává sobotní závod a v boji o titul tak jsou tři jezdci

reklama
reklama

Doporučujeme

Tým Porsche jede do Japonska obhajovat loňské vítězství

Faktor Porsche

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud