V kvalifikacích nejrychlejší Gardel

Daniel Šupa, 31. května 2004, 08:54 Google+

Kvalifikační souboje na brněnském Masarykově okruhu vyšly nejlépe posádce Ferrari F550 Maranello s číslem 1.

Gardel, Gabriele

Gardel, Gabriele | foto: DPPI / FIA GT

Gabriele Gardel, týmový kolega obhájce titulu Mattea Bobbiho, dosáhl v sobotu nejlepšího času dne, který zajistil obhájcům titulu start z nejvýhodnější pozice.

V první řadě doplnil rudé Ferrari Saleen S7 dvojice Alzen/Bartels, která závodí pro stáj Vitaphone Racing. Rozdíl 132 tisícin nebyl velký a pro tříhodinový závod už vůbec ne.

V Top10 sobotní kvalifikace se umístily znovu pouze vozy dvou značek. Ferrari a Saleen nenašly rovnocenné soupeře. Ve startovním poli brněnského závodu chyběla tovární stáj Lister Racing a jediný Lister Storm stáje Creation Autosportif se kvalifikoval 12. časem. Rychlejší ze dvou vozů Chrysler Viper pak časem 14.

Překvapivě se nedařilo vítězi loňské kvalifikace. Saleen stáje Konrad Motorsport startoval do nedělního závodu až ze 13. pozice.

Také kvalifikaci slabší třídy vyhrálo Ferrari. Pescatori a de Simone s Ferrari F360 Modena zvítězili v kvalifikačním měření třídy N-GT. Ze druhého a třetího místa startovaly vozy Porsche stáje Freisinger Motorsport. Domácí posádka Vonka/Konopka startovní pole uzavírala.