Audi v kvalifikaci nejrychlejší

Daniel Šupa, 19. března 2004, 23:03 Google+

Vozy Audi R8 udávaly tempo. Ze třetího místa bude startovat nejrychlejší Lola.

Na startu se představí v nejsilnější kategorii LMP1 pouze 11 vozů, což je na druhý nejvýznamnější podnik vytrvalostních závodů sportovních prototypů poměrně málo a startovní pole v Sebringu může vyvolat vrásky na čele organizátorů 24hodinového závodu v Le Mans.

O Pole position se utkali dva nejrychlejší piloti vozů Audi R8 JJ Lehto a Allan McNish. Prakticky jediná desetina rozhodla o nejlepší startovní pozici trojice Lehto / Pirro / Werner týmu ADT Champion.

„Allan byl v průběhu přípravy rychlejší, proto jsem ho chtěl porazit. Když se chlapci z F1 vrátí sem, musíme jim dát lekci,“ prohlásil s úsměvem dnes nejrychlejší muž startovního pole. JJ Lehto zde startoval z Pole i v roce 1999, kdy dovedl jeho BMW k celkovému vítězství.

McNish, šampion ALMS roku 2000, startuje spolu s Bielou a Kafferem ze tým Audi Sport UK Veloqx. „Byl jsem na Pole od začátku až do samého konce, ale když jsem jel svoje poslední rychlé kolo, příliš se mi nevydařilo. Náš vůz je nastaven více pro závod, než pro demonstraci v kvalifikaci, což je tedy dobrým znamením pro zítřejší závod,“ řekl sebevědomě Allan McNish.

Na třetím místě se kvalifikovala nejlepší Lola, tentokrát připravená pro třídu LMP1, tedy přímý konkurent Audi R8. Weaver / Wallace / Leitzinger ztratili na Lehta přes vteřinu.

Velmi málo zastoupenou třídu LMP2 vyhrála v kvalifikaci trojice Franchitti / Hill / Lally s vozem stáje Rand Racing Lola.

Ve třídě GTS byli nejrychlejší Fellows / O'Connell / Papis startující za tovární stáj Chevrolet Corvette.

V nejslabší třídě je situace velmi vyrovnaná, nejrychlejší byla zkušená trojice Bernhardt / Bergmeister / Maassen s Porsche 911.