Bernoldi získal pole position, ale první není

iM2, 3. října 2009, 23:42 Google+

PAUL RICARD, KVALIFIKACE; Brazilec Enrique Bernoldi zajel na okruhu Paul Ricard ve Francii nejrychlejší čas. Enrique byl nejrychlejší s náskokem téměř jedné vteřiny! Na startu však stát první nebude!

Bouchut/Maassen

Bouchut/Maassen | foto: DPPI / FIA GT

Jezdec týmu Brazil Chevrolet totiž dostal penalizaci, která ho odsouvá až na šesté místo. Důvod je jednoduchý: V pátečním volném tréninku kolidoval na trati s jiným vozem. Druhý nejrychlejší čas zajel Alex Müller s Maserati Vitaphonu, který vede smečku vozů svého týmu.

I další dvě místa na startu obsadí Maserati týmu Vitaphone, když třetí byl Alex Pier Guidi a čtvrtou příčku vybojoval Andrea Bertolini.

Bernoldi, který se střídá v Corvette C6R týmu DKR s Robertem Streitem, řekl: „Auto se chovalo hodně dobře. Ta penalizace je k naštvání, ale nic s tím nenaděláme.“

Vedoucí Maserati MC12 a Corvette týmu PK Racing, kteří bojují o průběžné vedení v šampionátu skončili čtvrtí, respektive šestí. Andrea Bertolini s Maserati dosáhl času 2m 02,043s, zatímco MIke Hezemans s Corvette 2m 02,328s.