V 1. tréninku 3 vozy v rozmezí 0,030s!

iM2, 15. května 2009, 16:50 Google+

ADRIA, VOLNÝ TRÉNINK; Maserati stáje Vitaphone se dostalo na čelo výsledkové listiny během dnešního prvního tréninku v italské Adrii. První posádka mistrovské stáje ve složení Bartels/Bertolini dosáhla času 1:13,201s.

Bartels/Bertolini

Bartels/Bertolini | foto: DPPI / FIA GT

Na Adria International Raceway vůz Maserati MC 12 stáje Vitaphone se startovním číslem 1 porazil o pouhých pět tisícin sekundy Corvette stáje Luc Alphand Aventures. Vůz se startovním číslem 19 pilotovaný Moreauem a Maassenem porazil o 25 setin sekundy druhý vůz stáje Vitaphone. Za volantem druhé MC 12ky se střídá posádka Miguel Ramos/Alex Müller.

Na konci tohoto nesmírně vyrovnaného osmdesátiminutového tréninku se seřadilo hned sedm strojů v rozmezí jedné sekundy. Trénink musel být na chvíli zastaven, protože Saleen S7 se startovním číslem 18 stáje K plus K Motorsport  zůstal stát na trati. Ford GT se startovním číslem 40 stáje Marc VDS Racing byl nejrychlejší z vozů postavených podle pravidel pro rok 2010, celkově získal 10. příčku.