Road America: Z Pole position Werner

Daniel Šupa, 25. srpna 2003, 00:21 Google+

Německý jezdec Marco Werner zajel nejlepší čas v kvalifikacích do závodu na okruhu Road America.

Spolu s týmovým kolegou Frankem Bielou tak budou obhajovat ve voze Audi R8 stáje Joest Racing vítězství z minulého závodu v Mosportu z první startovní pozice. Nedělní závod na 4 mílovém okruhu ve Wisconsinu je vypsán na 500 mil.

Druhého nejlepšího kvalifikačního času dosáhl Brit James Weawer s vozem Lola MG stáje Dyson Racing Lola, startující však ve slabší třídě LMP 675. Třetí čas zajel Johnny Herbert s dalším vozem Audi R8, tentokrát stáje ADT Champion Racing Audi. Ve druhé řadě ho doplní další Lola MG s pilotem Jonem Fieldem týmu Intersport Racing Lola.

Třetí řadu na startu bude tvořit další speciál stáje Dyson Racing Lola a rychlejší z dvojice vozů Panoz LMP01 pilotovaný od startu Saelensem, jenž byl o celou vteřinu a tři desetiny rychlejší než týmový kolega Jeannette z týmu JML Team Panoz.

Ve třídě GTS byly rychlejší favorizované tovární vozy Chevrolet Corvette C5-R, jejich piloti Gavin a Fellows pojedou z celkové jedenácté, respektive dvanácté pozice. Hned za nimi a s minimální ztrátou skončili v kvalifikaci piloti stáje Veloqx Prodrive s vozy Ferrari F550 Maranello. Nejrychlejším jezdcem byl český pilot Tomáš Enge.

Závodu se také zúčastňuje překvapivě i žlutý speciál Saleen S7R, který nasadil tým Konrad Motorsport, jenž s ním pravidelně startuje v seriálu FIA GT a který v něm patří v kvalifikacích mezi vozy nejrychlejší. Na okruhu Road America však ztratil na Gavina plné 2,5 vteřiny, nicméně předpisy obou seriálů nejsou totožné, navíc v posádce chybí zkušený a velmi rychlý Francouz Gounon.

V nejslabší třídě opět dominovala stáj Alex Job Racing s vozem Porsche 911 GT3. Lucas Luhr byl tentokrát nejrychlejší a druhý nejlepší čas třídy dosáhl týmový kolega Jorg Bergmeister. Luhr zlepšil svůj loňský rekord tratě o plné tři vteřiny!

Do nedělního závodu se přihlásilo a kvalifikovalo celkem 37 vozů 4 výkonnostních skupin.