BMW potvrdilo pět jezdců pro příští rok

-haj / iMotorSport.cz, 23. prosince 2018, 22:41 Google+

BMW Motorsport potvrdilo, že si pro příští rok ponechá pět z letošních šesti pilotů. Jediným letošním pilotem, kterého nebudeme za volantem BMW M4 DTM vídat i příští rok, je Augusto Farfus, který bude závodit s GT vozy.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Většina jezdecké sestavy BMW pro příští sezonu DTM je známá

Většina jezdecké sestavy BMW pro příští sezonu DTM je známá | foto: dtm.de - HOCH ZWEI

Sdílejte článek

Pro BMW bude ročník 2019 už sedmou sezonou v jejich novodobé historii v DTM. Největším esem v rukávu mnichovských bude Marco Wittmann, který s BMW již dokázal získat dva tituly mistra DTM. Dalším potvrzeným pilotem je Timo Glock, který s BMW odjede už sedmou sezonu. Další stálicí v kádru BMW je Bruno Spengler, který byl rovněž už u vstupu značky do DTM v roce 2012. Pro Kanaďana půjde už o 15. sezonu v DTM.

V DTM budou pokračovat také Philipp Eng a Joel Eriksson, pro které byla letošní sezona nováčkovskou. Předvedli ale přesvědčivé výkony, a tak s nimi BMW počítá i pro příští ročník. Eng ve své nováčkovské sezoně skončil v TOP10 hodnocení jezdců, zatímco Eriksson získal v Misanu svoje první vítězství v DTM.

img-responsive

Marco Wittmann je hlavní hvězdou v jezdeckém kádru BMW | foto: dtm.de - HOCH ZWEI

Jedno místo v sestavě BMW pro sezonu DTM 2019 zbývá volné. To se uvolnilo odchodem Augusta Farfuse. Kdo jej obsadí? To zatím není jasno. BMW se chtělo rozhodnout až po testu mladíků v Jerezu, který se konal minulý týden. Zatím ale jméno posledního pilota oznámeno nebylo. Speciál M4 DTM si vyzkoušeli Nicky Catsburg, Mikkel Jensen, Nick Yelloly a Sheldon van der Linde. Značka také ještě neoznámila jméno jejich zákaznického týmu, který bude příští rok nasazovat dvě M4 DTM.

Google+ Vytisknout

Diskuze: BMW potvrdilo pět jezdců pro příští rok

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Audi nemá důvod něco měnit, ponechává si tak stejnou jezdeckou sestavu

Audi potvrdilo jezdeckou sestavu DTM pro příští rok

reklama
reklama

Doporučujeme

Ekström, Mattias

Vrátí se Ekström do DTM v roce 2019?

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud