Erik Janiš je z Lamba nadšený

ar1, 5. května 2007, 19:27 Google+

Erik Janiš září v britském Silverstone při úvodním podniku evropského šampionátu FIA GT3.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Janiš, Erik

Janiš, Erik | foto: BPA sport marketing, a.s.

Sdílejte článek

Ovládl volné tréninky, v kvalifikaci pro první ze dvou víkendových závodů zajel s Lamborghini Gallardo druhý čas z jednačtyřiceti startujících a v samotné bitvě o první body roku potkala posádku Erik Janiš-Jaromír Jiřík smůla. Dojeli čtrnáctí, byť bojovali o stupně vítězů.

Závody FIA GT3 se jezdí vždy na jednu hodinu, přičemž v polovině se musejí jezdci vystřídat. Devatenáctiletý Janiš se po letmém startu z druhé příčky kvůli problému s řazením propadl o několik míst, nicméně za několik kol byl už druhý. Na špici zůstal i v okamžiku, kdy kvůli havárii vyjel zpomalovací vůz.

Měl však velkou smůlu. Zrovna když míjel boxy, maršálové je otevřely pro střídání pilotů. Zatímco předloňský mistr Evropy motokár musel pomalu kroužit další kolo, většina soupeřů využila situace k výměně jezdců. Jaromír Jiřík se po vystřídání propadl na samý chvost pole. Při stíhací jízdě překonal asi deset vozů, takže česká dvojice byla nakonec čtrnáctá.

Do nedělního závodu nastoupí posádka rakouského týmu s-berg racing z jedenácté pozice (čas zajel a závod začne Jaromír Jiřík). Druhá česká dvojice v poli, Martin Matzke-Jiří Skula (Corvette Z06 GT3 německé stáje Martini Callaway), se závodů nakonec neúčastní. Důvodem je rozbitá rozvodovka.

V šampionátu je výjimečně silná konkurence – kolem padesáti vozů značek Ascari KZ1R, Aston Martin DBRS9, Corvette Z06, Dodge Viper Competition Coupe, Ferrari 430 Challenge GT3, Ford GT, Ford Mustang FR500 GT, Jaguar XKR GT3, Lamborghini Gallardo, Morgan Aero 8 a Porsche 997 GT3 Cup.

Erik Janiš: „Smůla nás srazila dolů, nicméně i tak mám velkou radost. „Lambo“ je neuvěřitelné auto. Zalíbilo se mi při první testu, pak při Jarní ceně Brna a tady v Anglii si jen potvrzuji, že jsem dosud neřídil lepší auto. Podobně nadšený jsem z trati. Jsem tu poprvé a okamžitě jsem si bývalé letiště zamiloval. Teď jen doufám, že ve druhém závodě budeme mít více štěstí.“

Výsledky, 1. závod FIA GT3, Silverstone:
1. Vannelet/Moser (Ferrari 430) 1:01:29.278
2. Khan/Daoudi (Ferrari 430) -1.802
3. Pirri/Von Garten (Corvette Z06R GT3) -4.838
4. Laginiez/Makowiecki (Aston Martin DBRS9) -10.489
5. Spooner/Willmott (Ascari KZ1R GT3) -21.675
6. Tuchbant/Amado (Lamborghini Gallardo GT3) -22.840
7. Gibson/Collins (Ascari KZ1R GT3) -30.270
8. Lemee/Sourd (Corvette Z06R GT3) -31.769
9. Duqueine/Mortimer (Dodge Viper Competition Coupe) -36.182
10. Alessi/Frassinetti (Aston Martin DBRS9) -37.081
14. E. Janiš/Jiřík (Lamborghini Gallardo GT3) -51.547

BPA sport marketing, a.s.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Erik Janiš je z Lamba nadšený

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Speciální barevné provedení závodních vozů týmu Ford Chip Ganassi Racing oslavuje minulé i současné úspěchy značky v Le Mans

Tovární Ford jede naposledy do Le Mans. Prozradil něco ze zákulisí

reklama

Doporučujeme

Häkkinen, Mika

Häkkinen na pole-position!

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud