Janiš sklamaný z pretekov v Brne

Jozef Smrtník, 6. června 2005, 21:41 Google+

Výhliadky na dobré umiestnenie domácemu pilotovi prekazila chyba súpera.

Janiš, Jaroslav

Počas víkendu DTM na Masarykovom okruhu sa konalo viacero sprievodných pretekov, akými boli Octavia Cup, Formula BMW a talianská Formula 3000. Práve v poslednej spomenutej F3000, ktorá sa jazdila hneď po Warm Upe DTM sme mohli zahliadnúť výkony českých pilotov Jarka Janiša a Jána Charouza.

Charouzovi preteky nevyšli, ako by si želal a skončil na nebodovanom desiatom mieste. Zrak prítomných sa však upriamil na výkon Janiša, ktorému na jednej strane štart nevyšiel podľa plánov a po prvom kole bol priebežne na štvrtom mieste. Za uliatý štart však musel vedúci pretekár René Engel prejsť boxami a Janiš tak bol v hre o pódium.

O túto šancu ho však pripravil pred nájazdom na cieľovú rovinu v druhej polovici pretekov Alex Ciompi. Ten do neho zo zadu strčil a Jarek tak skončil po hodinách mimo trate. Samotnému Alexovi to však nepomohlo, pretože si poškodil predné krídlo a na opravu zašiel až po príkaze zo strany traťových komisárov.

Jarkov hnev bol po pretekoch zreteľný a pri stretnutí s Alexom v tlačovom stredisku mu aj "poďakoval" za jeho výkon.

"Som extrémne sklamaný, pretože môje domáce preteky zasa skončili po chybe súpera," povedal Janiš.