Bude Alesi továrním pilotem Peugeotu?

Pavel Stavebník, 27. října 2006, 08:00 Google+

O nadcházejícím víkendu se bude loučit s DTM jedna z jeho formulových hvězd. Jean Alesi oznámil v průběhu sezony svůj přestup do jiného šampionátu.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Alesi, Jean

Alesi, Jean | foto: dtm.de

Sdílejte článek

Alesi vstoupil do DTM ihned po skončení své kariéry ve Formuli 1 jako jezdec továrního týmu Mercedesu. Během pěti sezon čtyřikrát zvítězil, ale nikdy nebyl horkým kandidátem na titul.

„Účast v DTM byla dobrou zkušeností, ale s rok starým vozem spokojen být nemohu,“ nastínil skutečný důvod odchodu Francouz.

O jeho budoucím angažmá se zatím pouze spekuluje, ale v průběhu listopadu by mělo být oznámeno. Hovořilo se o FIA GT, WTCC nebo vytrvalostní sérii sportovních prototypů LMES.

Sám Alesi by si chtěl legendární závod na dvacet čtyři hodin vyzkoušet. V souvislosti s představením nového závodního prototypu Peugeotu s turbodieselovým motorem pro Le Mans na autosalonu v Paříži, je poměrně pravděpodobné, že zkušený jezdec bude součástí nového projektu francouzské automobilky.


Foto: dtm.de

Google+ Vytisknout

Diskuze: Bude Alesi továrním pilotem Peugeotu?

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Speciální barevné provedení závodních vozů týmu Ford Chip Ganassi Racing oslavuje minulé i současné úspěchy značky v Le Mans

Tovární Ford jede naposledy do Le Mans. Prozradil něco ze zákulisí

reklama

Doporučujeme

Hornish jr., Sam

Penske za peníze Marlboro, ale bez nápisů

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud