Abraham vybojoval v Assenu sedmou příčku

iMotorSport.cz / mediafax, 27. června 2009, 15:20 Google+

ASSEN, 250ccm ZÁVOD; Český motocyklista Karel Abraham obsadil v sobotní Velké ceně Nizozemska v Assenu sedmou příčku ve třídě do 250 ccm a mohl se tak radovat z nejlepšího výsledku v sezoně. Prvenství vybojoval Japonec Hiroši Aojama.

371

Aojama se mohl těšit ze druhé letošní trofeje i díky tomu, že na začátku závodu ustál tvrdý atak Španěla Alvara Bautisty, který po pádu nakonec musel předčasně odstoupit a nebodoval. Japonský závodník se tak před něj dostal do čela průběžného pořadí mistrovství světa. Druhý skončil vítěz kvalifikace Hector Barbera, třetí místo obsadil úřadující světový šampion Marco Simoncelli.

Abraham navázal na své minulé představení ve Španělsku a podruhé v řadě se dostal do elitní desítky. Na bodované umístění dosáhl také dvanáctý Lukáš Pešek. Tomu patří v průběžném pořadí MS 14. příčka, Abraham má o bod méně a je těsně za ním.

Velká cena Nizozemska:
Do 250 ccm: 1. Aojama (Jap./Honda) 40:44,008, 2. Barbera (Šp./Aprilia) +4,424, 3. Simoncelli (It./Gilera) +10,339, 4. Espargaro (Šp./Aprilia) +11,383, 5. Locatelli (It./Gilera) +11,596, ...7. ABRAHAM +17,982, 12. PEŠEK (oba ČR/Aprilia) +41,329.

Pořadí MS po 7 závodech: 1. Aojama 121 b., 2. Bautista (Šp./Aprilia) 108, 3. Barbera 95, 4. Simoncelli 77, 5. Pasini (It./Aprilia) 64, ...14. PEŠEK 32, 15. ABRAHAM 31.