125cc ovládli Španělé, Šembera dvanáctý

iMotorSport.cz / mediafax, 27. června 2009, 15:17 Google+

ASSEN, 125ccm ZÁVOD; Španěl Sergio Gadea vyhrál v sobotu Velkou cenu Nizozemska silničních motocyklů ve třídě do 125 ccm, spolu s ním si zajistili účast na stupních vítězů jeho krajané Nicolas Terol a Julian Simon. Český jezdec Lukáš Šembera ztratil více než minutu a skončil na 20. pozici.

371

Gadea rozhodl o svém vítězství v posledním kole, kdy těsně porazil oba soky. Napínavá bitva se strhla také o čtvrtou příčku, kterou si s náskokem pěti setin vteřiny vybojoval Brit Bradley Smith před Andreou Iannonem z Itálie. Závod nevyšel vítězi kvalifikace Sandrovi Cortesemu z Německa, který po pádu do cíle nedojel.

V závodě nejslabší kubatury se tentokrát objevili dva Češi, tradiční účastník Šembera obsadil 20. příčku, o dvě místa za ním skončil Karel Pešek.

Velká cena Nizozemska:
Do 125 ccm: 1. Gadea 39:07,577, 2. Terol +0,078, 3. Simon (všichni Šp./Aprilia) +0,901, 4. Smith (Brit./Aprilia) +12,356, 5. Iannone (It./Aprilia) +12,400, ...20. ŠEMBERA (ČR/Aprilia) +1:09,076, 22. K. PEŠEK (ČR/Derbi) +1:30,729.

Pořadí MS po 7 závodech: 1. Simon 100 b., 2. Smith 95,5, 3. Gadea 84, 4. Iannone 82,5, 5. Terol 77,5.