iM3, 24. července 2006, 12:57 Google+

Andretti počtvrté za sebou dojel mezi TOP 10. Na svém voze #26 NYSE dokonce i několik kol vedl.

Andretti, Marco

Andretti, Marco | foto: IndyCar Media

Vnuk slavného italského přistěhovalce Maria Andrettiho, startoval ze třetího místa a po celý den se pohyboval v první pětce. Ve 146. kole převzal vedení a než jej mechanici povolali do boxu, na čele strávil devětatřicet kol.

V závěru však podlehl finišujícímu Hornishovi, Scheckterovi a výborné Patrick, která vyrovnala své nejlepší umístění v kariéře. Po deseti absolvovaných závodech se v průběžném pořadí šampionátu drží na osmém místě, jen pět bodů ztrácí na sedmého Franchittiho.

„Určitě to byl úspěšný den. V nádrži jsem měl před závěrečným sprintem více paliva než ostatní, proto se stalo co se stalo,“ řekl Andretti, který se na konci závodu propadl na páté místo. „Ale rozhodně jsem šťastný za Tonyho. Pro něj je to skvělé vítězství!"