F3000: Janiš vyhrál kvalifikaci v Monze!

Karel Bařina, 24. září 2005, 19:32 Google+

Jarek Janiš poprvé v letošní sezoně vyhrál kvalifikaci a do zítřejšího závodu italského šampionátu F3000 vyrazí z pole position.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Janiš, Jaroslav

Janiš, Jaroslav | foto: www.auto-news.cz

Sdílejte článek

Italské podnebí nepřineslo v sobotu žádné překvapení, obě kvalifikace se odjely na suché trati. Stejně jako u předchozích závodů se o postavení na čelních místech rozhodlo hned v první kvalifikaci, protože dopoledne bylo opět chladněji a se vzrůstající teplotou je trať pomalejší. Janiš potvrdil výbornou formu ze včerejšího tréninku a hned svým prvním pokusem proniknul do čela, odkud ho nikdo ze soupeřů nedokázal sesadit. Český jezdec ani nemusel použít druhou sadu pneumatik, kterou ušetřil netknutou na závod.

Jarek Janiš: „Kvalifikace nemohla mít z našeho pohledu lepší průběh, vůz byl výborný a hned jsem zajel nejrychlejší čas. Potom jsme už vyčkávali na to, co předvedou soupeři. Odpoledne byla trať kvůli vyšší teplotě asi o sekundu pomalejší, takže jsme ani nepoužili druhou sadu pneumatik, což by mělo pro závod přinést výhodu. Důležité bude po startu projet bez úhony první šikanu, pokud se to podaří, budeme mít velkou šanci na vítězství.“

Zdroj: www.jaroslav-janis.cz
Foto: Auto News Network

Vytisknout

Diskuze: F3000: Janiš vyhrál kvalifikaci v Monze!

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Další články

Aktuálně

reklama

Doporučujeme

Piquet Jnr, Nelson

Brazília získala prvé Pole

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud