Enge se těší na „Zelené peklo"

iM2, 24. května 2008, 16:13 Google+

Bude to jeho čtvrtý maraton se značkou 24h. Po Le Mans, Spa Francorchamps a Daytoně se Tomáš Enge vydá také na německou dráhu Nürburgring. V případě této bitvy ovšem nejde o trať známou z běžných závodů včetně formule 1.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Kox/Lamy

Kox/Lamy | foto: DPPI / FIA GT

Sdílejte článek

Víkendový boj se totiž tradičně odehraje na takzvané Severní smyčce okruhu propojené s modernějším autodromem. Staré části okruhu o délce přes 20 kilometrů se pro její originalitu říká všelijak – nejčastěji a nejspíš i nejvýstižněji ovšem Zelené peklo.

Tomáš Enge se v Astonu Martin DBRS9 bude střídat se třemi velmi kvalitními jezdci. Budou jimi jeho kolegové s tovární soupisky Aston Martin Racingu Stefan Mücke (Něm.) a Karl Wendlinger (Rak.) a čtvrtým členem posádky bude Rakušan Robert Lechner, mimo jiné Tomášův velký soupeř z dob závodění ve formuli Ford a F3.

Německý maraton je kromě specifické a mimořádně dlouhé trati výjimečný i počtem startujících – v sobotu odpoledne vyrazí 230 posádek, přičemž tento rošt  vzejde z pátečních kvalifikací s bezmála 280 auty. Jednou z řady zajímavostí je skutečnost, že na Severní smyčce se do havárie Nikiho Laudy v roce 1976 jezdila i Velká cena Německa F1.

Závod, který se pojede již po šestatřicáté, je v Německu velmi populární. K trati každoročně dorazí kolem 200 000 diváků. Velká část fanoušků si svá místa zabírá již týden předem. Tím, že se v příslušné zatáčce zkrátka ubytuje se svým stanem. Pamětníci vzpomenou na stejný styl „rezervace místenek“ na starém brněnském Masarykově okruhu. I tam si diváci rozbíjeli své stany v nepopulárnějších místem.

Tomáš Enge: „Na Nürburgring jsem přijel rovnou z víkendových závodů v Mostě a musím říct, že jsem byl překvapený tím, co jsem při příjezdu do Německa viděl. Okolo trati bylo velké množství kempujících lidí. Říkal jsem si, aha, dneska se tu jely nějaké závody. Jenže nebyla to pravda. Byli to fanoušci, kteří přijeli na čtyřiadvacetihodinovku! Dorazili tak brzy, aby si zajistili ta nejlepší místa podél Severní smyčky. To se mi moc líbí, když diváci žijí závody takovým způsobem. Každý rok je u tohoto maratonu kolem 200 000 diváků, už se moc těším na atmosféru. Náš vůz Aston Martin DBRS9 je postavený podle předpisů FIA GT3, nicméně má několik dalších úprav, například větší přítlak. V pondělí jsme na Nürburgringu testovali, vše šlo velmi dobře. Když jsem zde v dubnu jel poprvé závod série LMN, připadal jsem si tak trochu jako na rychlostní zkoušce rally. Myslím, že přezdívka Zelené peklo k této trati sedí, už se na něj těším.“

Tisková zpráva: bpa.cz
Vytisknout

Diskuze: Enge se těší na „Zelené peklo"

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Roman Staněk z týmu Trident Motosport v italské Monze

Roman Staněk skončil v celkovém pořadí F3 na pátém místě

Roman Staněk z týmu Trident Motosport v belgickém Spa-Francorchamps

V hlavním závodě F3 skončil Staněk pod pódiem, celkově jde ale vzhůru

Roman Staněk z týmu Trident Motosport v monopostu formule 3

Roman Staněk zopakoval sobotní fantastický výsledek i v hlavním závodě F3

reklama

Doporučujeme

Citroën chce zůstat v rally, DTM řekl ne - anotační foto

Citroën chce zůstat v rally, DTM řekl ne

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud