Itálie: Kvalifikaci vyhrál vůz Saleen

Daniel Šupa, 1. června 2003, 09:53 Google+

Vůz Saleen S7 – R z týmu Konrad Motorsports a posádkou Franz Konrad, Toni Seiler a Jean-Marc Gounon získali pole position ve třetím podniku Mezinárodního šampionátu FIA GT vozů v italské Enna Perguse. Posádka vozu Saleen si udržela v kvalifikaci náskok nad…

druhým vozem v pořadí BMS Scudéria Italia, který řídila posádka Luca Cappelari a Fabrizio Gollin, 0,251 sekundy.

Na třetím místě se do nedělního závodu kvalifikovala posádka Thomas Erdos a Mike Newton z týmu Graham Nash Saleen. Čtvrté místo obhájila posádka Mike Hezemans a Anthony Kumpen s týmem Force One Racing Viper, kteří skončili před pátým vozem posádky Lister Storm Jamieho Campbella -Walter a Nathana Kincha.

Vedoucí posádka šampionátu Thomas Biagi a Matteo Bobbi s přidanou 80 kg zátěží obsadili šestou pozici na startu.

Ve třídě N-GT získali pole position jezdci Jamie Davis a Tim Mullen z týmu Velloqx. Celkově budou startovat ze čtrnáctého místa. Naše česká posádka obsadila ve své třídě až osmé místo. Více viz. tisková zpráva BPA.