Týmová struktura u Audi zůstává pro rok 2017 beze změny

iM2, 13. ledna 2017, 22:57 Google+

Zatímco v oblasti jednotlivých týmů zastupujících jednotlivé značky v DTM se u BMW a Mercedesu v roce 2017 můžeme těšit na změny, tak u Audi zůstává vše při starém. Značku tedy budou prezentovat nadále tři týmy - Abt, Rosberg a Phoenix - které budou nasazovat po dvou vozech.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Audi v otázce týmu nic nemění

Audi v otázce týmu nic nemění | foto: dtm.de - HOCH ZWEI

Sdílejte článek

Asi čtyři měsíce před startem nové sezony DTM je už spousta otázek zodpovězena. Auta by měla mít v novém roce vyšší výkon a závodní formát by měl být atraktivnější. Detaily sportovních pravidel jsou aktuálně ještě dopracovávány. Všichni tři výrobci se na novou sezonu pečlivě připravují. Testovací jízdy jsou v plánu už na únor. 

Zatímco BMW svůj týmový kádr a jeho rozhložení do týmů oznámilo už dávno, tak u Audi a BMW jsou některé elementy ještě nedojasněné. Stuttgartští se rozloučili s týmy Mücke a ART, které je v DTM také zastupovaly a všech šest vozů bude nasazováno pod hlavičkou továrního HWA. To mnichovštví posílají svůj tým Schnitzer do závodů GT vozů a MTEK se připrvuje na rok 2018 a vytrvalostní závody WEC a Le Mans. 

Jedině u Audi tak nedojde v otázce týmů k žádné změně. Mluvčí ingolstadtských na přímou otázku německého 'Motorsport-Total.com' potvrdil, že vozy Audi RS5 DTM budou i nadále nasazovat tři týmy - Abt, Rosberg a Phoenix. Ještě není ale jasné, jakým způsobem se mezi tyto tři týmy rozdělí šest pilotů Audi. Má se ale za to, že Mattias Ekström a Nico Müller (oba Abt), stejně tak jako Jamie Green (Rosberg) a Mike Rockenfeller (Phoenix) ve svých týmech zůstanou. 

Díky tomuto potvrzení tak končí spekulace, podle kterých měl Phoenix v budoucnu zastřešovat starty Audi R8 na scéně závodů GT3. Mimo to se také spekulovalo, že by do DTM mohl přijít tým, který doposud Audi zastupoval ve WEC a Le Mans, Joest. Dle informací motorsport-total ale u Joestu teď pracují na úplně jiných projektech.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Týmová struktura u Audi zůstává pro rok 2017 beze změny

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Audi nemá důvod něco měnit, ponechává si tak stejnou jezdeckou sestavu

Audi potvrdilo jezdeckou sestavu DTM pro příští rok

Většina jezdecké sestavy BMW pro příští sezonu DTM je známá

BMW potvrdilo pět jezdců pro příští rok

Ekström, Mattias

Vrátí se Ekström do DTM v roce 2019?

Farfus, Augusto

Augusto Farfus odchází z DTM, kde jej uvidíme?

Gary Paffett nakonec svedl souboj o titul s René Rastem

Hockenheimring: Rast vítězí v závodě, Paffett si připisuje titul mistra!

René Rast získává další vítězství, už páté v řadě!

Hockenheimring: Rast vyhrává sobotní závod a v boji o titul tak jsou tři jezdci

reklama
reklama

Doporučujeme

Prototyp Oreca 05 týmu Manor WEC s posádkou Roberto Merhi, Julien Canal, Roberto Gonzales na okruhu Bahrain International Circuit.

Manor míří do LMP1

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud