St. Petersburg: Paul Tracy zvítězil v 1. Grand Prix

ar1, 23. února 2003, 21:41 Google+

Kanaďan Paul Tracy zvítězil v Grand Prix St. Petersburgu, což byl úvodní podnik nového ročníku The Bridgestone Presents the Champ Car World Series Presented by Ford. Paul Tracy a Forsythe / Players předvedli vítězné tažení tohoto týmového složení. <B>(Doplněno o celý komentář)</B>

Ještě před prvním startem sezony všichni tajně věřili, že Bourdais se zapíše do novodobé historie seriálu Champ Car. Naposledy se takovýto raketový start povedl Britovi Nigelu Mansellovi.

Start závodu odstartoval právě Nigel Mansell. Všem vozům se podařilo odstartovat bez věštích problému. Na konci jedné rovinky se pověsil Bruno Junqueira za Maria Haberfelda, který ho nechtěl pustit před sebe. Nakonec z toho byla málem kolize, ze které však sešlo.

Pilot týmu Newman-Haas Francouz Bourdais, hned naděloval svým soupeřům desítky metrů náskok. Za ním se držel Tracy a Fernandéz. V 5. kole jsme mohli vidět první žluto fázi v letošní sezoně, o ktreou se postaral Ital Alex Tagliani, který letos jede za tým Rocketsport Racing. Později také chybovali Lavin, Lemarie a Gonzales.

Závod byl tedy několikrát přerušen. Bourdais ale vždy dokázal svým soupeřům poodjet, což mu stačilo jen do 34. kola, kdy se nešťastně dostal k pravému okraji tratě, kde si poškodil pravé zadní kolo. Do vedení se tak dostali jezdci týmu Forsythe/Players Tracy a Carpentier. Ve 48. kole Carpentier tuto dvojici opustil po své chybě, kdy se nevešel do jedné ze zatáček.

V druhé polovině závodu suveréně vedl Kanaďan Paul Tracy, před Jourdainem juniorem a Junqueirou. Haberfeld a Dmonguez bojovali o 4. příčku. Potom nastala poslední zastávka v boxech, která se vymstila Britovi Manningovi, který nemohl nastartovat svůj Reynard.

Nakonec ve 105. kole, jako první protíná pomyslnou cílovou pásku na rovince (přistávcí plocha), Kanaďan Paul Tracy, který tak získává první vítězství letošní sezony pro tým Forsythe/Players.

"Byl to skvělý závod pro mě i pro tým, měl jsem dobře nastavené auto, jsem šťastný, že jsem zvítězil", prohlásil těsně po skončení závodu Tracy.

Jourdain junior si po velkém boji uhájil druhé místo před Bruno Junqueirou, který po jeho pozici moc toužil. Ale nakonec byl také spokojen.

Které výkony jezdců by se daly dále okomentovat? jistě mile překvapil svým čtvrtým místem Brazilec Mario Haberfeld, kterého dobře známe ze závodů F3000. Také návrat veterána soutěže Roberta Morena jsme viděli v dobré formě. Dobře si také vedl další nováček soutěže Tiago Monteiro, který jede s vozem týmu Fittipaldi-Dingman (nový tým), nakonec skončil sedmý. Dokonce si užil i několik kol ve vedení.

Další závod se pojede za měsíc 23.3.2003 v mexickém Fundidora Parku - Monterrey. Naše redakce bude opět u této události.

Diskuze: St. Petersburg: Paul Tracy zvítězil v 1. Grand Prix