Úvodní závody MS superbiků vyhráli Biaggi a Checa, Smrž byl jednou pátý

mediafax, 26. února 2012, 19:07 Google+

Ital Max Biaggi a Španěl Carlos Checa se stali vítězi dvou závodů úvodního podniku mistrovství světa superbiků, které se jely v noci na neděli v australském Phillip Island. Český jezdec Jakub Smrž skončil v první jízdě pátý a ve druhé jedenáctý.

371

| foto: Archiv MOTO365.cz

Nešťastně začala sezona pro úřadujícího šampiona Carlose Checu, který v první jízdě pět kol před koncem na mokré trati havaroval a přišel o jisté vítězství. Triumf tak spadl do klína Italovi Maxovi Biaggimu. Velmi dobře si počínal i Jakub Smrž, který v premiéře skončil po jisté jízdě pátý.

Checa se z pádu oklepal a druhý závod opanoval. Formu však opět ukázal Max Biaggi, který se díky druhé příčce udržel v čele průběžného pořadí seriálu. Jakub Smrž tentokrát dojel ve vyrovnaném závodě až na 11. příčce, celkově mu

MS superbiků (AUSTRÁLIE, Phillip Island)
úvodní podnik sezóny:

1. závod: 1. Biaggi (It./Aprilia) 34:13,963, 2. Melandri (It./BMW) +7,104, 3. Guintoli (Fr./Ducati) +7,378, 4. Sykes (Brit./Kawasaki) +12,189, 5. SMRŽ (ČR/Ducati) +18,424, 6. Fabrizio (It./BMW) + 20,200.

2. závod: 1. Checa (Šp./Althea Racing) 34:26,728, 2. Biaggi (It./Aprilia) +6,707, 3. Sykes (Brit./Kawasaki) +12,621, 4. Rea (Brit./Honda) +12,855, 5. Haslam (Brit./BMW) +18,179, 6. Melandri (It./BMW) +18,831, ... 11. SMRŽ (ČR/Ducati) +28,479.

Průběžné pořadí MS: 1. Biaggi 45, 2. Melandri 30, 3. Sykes 29, 4. Checa 25, 5. Rea 22, 6. SMRŽ 16, 7. Aoyama a Haslam 15.

Diskuze: Úvodní závody MS superbiků vyhráli Biaggi a Checa, Smrž byl jednou pátý