Abraham přišel v závěru Velké ceny USA o 10. místo. Vyhrál Stoner

XRot, 25. července 2011, 00:25 Google+

Australan Casey Stoner na motocyklu Honda vyhrál v noci na pondělí na okruhu Laguna Seca Velkou cenu USA mistrovství světa silničních motocyklů v prestižní třídě MotoGP. Druhý skončil obhájce titulu mistra světa, Španěl Jorge Lorenzo na Yamaze, třetí místo vybojoval další Španěl Dani Pedrosa z týmu Honda Repsol, český jezdec Karel Abraham na Ducati skončil jedenáctý.

371

Casey Stoner tak zvýšil svůj náskok v čele mistrovství světa na dvacet bodů před Jorgem Lorenzem, třetí je Andrea Dovizioso.

Mistr světa Jorge Lorenzo odstartoval z prvního místa a v čele závodního pole se držel před Stonerem a Pedrosou až do chvíle, kdy do cíle zbývalo jen šest kol. Stoner se už nějakou dobu snažil zaútočit a dostat se před obhájce prvenství z Velké ceny USA 2010, nakonec se mu to povedlo a svůj motocykl dovedl do cíle na prvním místě. Za Lorenzem a Pedrosou skončil čtvrtý domácí jezdec Ben Spies.

Jediný český jezdec v prestižní třídě Karel Abraham odstartoval ze třináctého mista, během závodu pak postoupil na desátou příčku, v posledních kolech však o ni přišel a dojel jedenáctý.

Velká cena USA - MotoGP: 1. Stoner (Aus./Repsol Honda), 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) +5,634, 3. Pedrosa (Šp./Repsol Honda) +9,467, 4. Spies (USA/Yamaha) +20,562, 5. Dovizioso (It./Repsol Honda) +20,885, 6. Rossi (It./Ducati) +30,351, ... 11. ABRAHAM (ČR/Ducati - Cardion AB Motoracing) +1:09,132.

Průběžné pořadí MS: 1. Stoner (Aus./Honda) 193, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) 173, 3. Dovizioso (It./Honda) 143, 4. Pedrosa (Šp./Honda) 110, 5. Rossi (It./Ducati) 108, ... 12. ABRAHAM (ČR/Ducati) 46.

Diskuze: Abraham přišel v závěru Velké ceny USA o 10. místo. Vyhrál Stoner