Assen: Smrž vyhrál 1. část kvalifikace

Martin Hájek, 24. dubna 2010, 01:15 Google+

ASSEN, 1. KVALIFIKACE; Český motocyklista Jakub Smrž byl v pátek nejrychlejší v úvodní části kvalifikace na víkendový závod mistrovství světa superbiků v nizozemském Assenu, čímž se mu s jeho Ducati podařilo vytvořit rekord zrenovovaného okruhu v hodnotě 1:36,041.

371

Smrž se s lehce pozměněnou tratí vyrovnal lépe než Jonathan Rea, který na ní minulý týden testoval. Britský jezdec stáje Honda skončil se ztrátou 0,4 vteřiny druhý, třetí byl Australan Troy Corser s BMW. Vedoucí muž průběžného pořadí MS Leon Haslam obsadil čtvrtou příčku.

"Zdejší okruh mi hodně sedí, rád se sem vracím," řekl po první části kvalifikace Smrž. "Úprava trati se povedla, těším se na závodní víkend a doufám, že se poperu o přední příčky," dodal.