Red Bull a Mercedes pomohly R-Motorsportu v projektu s Aston Martinem

-haj / iMotorSport.cz, 13. října 2018, 03:32 Google+

Šéfové závodního týmu Red Bull v F1, Christian Horner a Helmut Marko, byli jakýmisi katalyzátory v pozadí projektu R-Motorsport Aston Martin DTM. Na vozy Aston Martin se můžeme těšit na roštu závodů DTM už v příštím roce.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Aston Martin Vantage - z tohoto modelu vznikne nový DTM speciál

Aston Martin Vantage - z tohoto modelu vznikne nový DTM speciál | foto: Aston Martin

Sdílejte článek

Šéf týmu R-Motorsport, Florian Kamelger, a boss DTM, Gerhard Berger, odhalili, že šéfové závodního týmu Red Bull, Christian Horner a Helmut Marko, společně s odcházejícím Mercedesem hrály v počátečních fázích rozhovorů mezi DTM a Aston Martinem důležitou roli. 

"Potkal jsem se s Christianem Hornerem a zeptal se ho: 'S kým spolupracujete na projektu Valkyrie'?" prozrazuje Gerhard Berger"Řekl mi: 'Musíš jít za Andreasem [Baenzigerem] a Florianem [Kamelgerm; dva šéfové partnerské společnosti R-Motorsportu, AF Racing]. Takže jsem je zkontaktoval a před šesti měsíci jsme se začali bavit."

Florian Kamelger dodává: "Helmut byl pomocí, aby se ty diskuze rozjely a spojil nás blíže. Měli jsme tedy první meeting s Gerhardem a jeho [Markův] tým byl v Grazu - opravdu pomohl rozhýbat kolo. Je to joint venture s HWA [HWA se staralo o nasazování továrních Mercedesů do DTM od jeho znovuzrození v roce 2000] a Mercedes v těchto úvodních diskuzích hodně pomohl, za což jim hodně vděčíme."

Dle Kamelgera ale není Mercedes kromě počáteční pomoci v projektu nijak angažován. Co se motoru v Aston Martin Vantage DTM týče, tak se má jednat o "na míru ušitý motor udělaným naším joint venture s HWA". Dle dřívějších spekulací by totiž vozy Aston Martinu mohly využívat motory od Mercedesu anebo pohonnou jednotku z Hondy NSX z japonských Super GT. Jen dodejme, že DTM bude mít úplně sladěná pravidla s japonskými Super GT od sezony 2020. 

Kamelger dokonce nevylučuje závodní debut Astonu už v roce 2019. "Dáme vědět, jakmile budeme ready. Záleží to na vývoji a testovacích možnostech auta - chceme mít dobré výsledky a chceme být připravení." Zatím nebylo odhaleno, kolik aut chce R-Motorsport nasadit. Kamelger jen dodal, že "ve střednědobém horizontu to budou 4 auta - bude záležet na stavu vývoje aut". Co se jezdců týče tak Kamelger nic konkrétního neřekl, ale má prý ve své hlavě pár adeptů. 

Dle Bergera bylo v získání Aston Martinu klíčové sjednocování pravidel DTM a Super GT. Kamelger připustil, že by jeho nový projekt mohl v budoucnu expandovat i do Japonska. 

Vytisknout

Diskuze: Red Bull a Mercedes pomohly R-Motorsportu v projektu s Aston Martinem

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Porsche Taycan GTS

Jak vybrat povinné ručení na sportovní auto?

reklama

Doporučujeme

DTM míří do nových destinací

DTM oznámilo svůj kalendář - nově se pojede v Zolderu a Assenu

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud