Berger potvrzuje jednání s VW. Nasadí privátní Mercedesy HWA?

-haj / iMotorSport.cz, 28. dubna 2018, 21:58 Google+

Šéf DTM, Gerhard Berger, potvrdil, že jedná s Volkswagenem o možném vstupu do DTM. V roce 2019 jsou v plánu společné závody DTM a Super-GT jak v Evropě tak Asii.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Gerhard Berger

Gerhard Berger | foto: dtm.de - HOCH ZWEI

Sdílejte článek

Šéf série DTM, Gerhard Berger, i nadále pracuje na tom, aby pro sérii získal dalšího výrobce. Po odchodu Mercedesu na konci této sezony zbude pouze Audi a BMW - Rakušan by si jednu přechodovou sezonu dokázal představit pouze o dvou značkách, ale není to cílem: "Nevěřím tomu, že to je cesta. Série se musí vyvíjet. Po Mercedesu bych rád nasadil další značku," říká Gerhard.

Jednání s japonskými značkami již proběhla a nesla se v pozitivním duchu. Novinkou je, že Berger jednal o možném vstupu do DTM také s Volkswagenem. "Klíčovým mužem pro toto rozhodnutí je Herbert Diess [nově šéf koncernu VW, dříve šéf značky VW]. S ním jsem vedl velmi dobrá jednání. DTM ale pro značku VW aktuálně není tématem číslo 1."

Jednotné díly a zjednodušená aerodynamika by přitom měly být lákavé faktory pro jednotlivé značky. "Potřebujeme třetího výrobce," přiznává Berger. Jednání s Asiaty probíhají: "V principu máme stejné názory, dobře si uvědomujeme, že když spojíme síly, tak to v budoucnu nabízí daleko větší potenciál se prosadit.

img-responsive

Mohlo by HWA nasadit Mercedesy i v roce 2019? | foto: Mercedes-AMG

Proto bychom v roce 2019 rádi naplánovali dva společné závody. Jely by se mimo šampionát - jeden v Asii a druhý v Evropě." Pokud by se zavedla pravidla Class-One-Reglements, pak by mohl jeden výrobce nasazovat auta jak v Evropě (DTM) tak Asii (Super-GT). 

Pokud by nenašel bývalý pilot F1 další značku, mohly by být povoleny též soukromé týmy. Jeden takový Bergera hned napadá: "Bylo by pěkné, kdyby HWA i nadále nasazovalo Mercedesy, již bez tovární podpory. Žádná firma nemá s DTM větší zkušenosti a kompetence než HWA. Auta již existují, pro rok 2019 se mění jen motor. Finance by musely pokrýt sponzoři. Ale snad by se to dalo zvládnout."

Google+ Vytisknout

Diskuze: Berger potvrzuje jednání s VW. Nasadí privátní Mercedesy HWA?

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Audi nemá důvod něco měnit, ponechává si tak stejnou jezdeckou sestavu

Audi potvrdilo jezdeckou sestavu DTM pro příští rok

Většina jezdecké sestavy BMW pro příští sezonu DTM je známá

BMW potvrdilo pět jezdců pro příští rok

Ekström, Mattias

Vrátí se Ekström do DTM v roce 2019?

Farfus, Augusto

Augusto Farfus odchází z DTM, kde jej uvidíme?

reklama
reklama

Doporučujeme

Ekström, Mattias

Ekström se přeci jen ukáže v DTM na úvodním závodu na Hockenheimu

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud