Německá F4: Fittipaldi, slibná Němka a jeden Čech

iMotorSport.cz, 11. dubna 2017, 19:46 Google+

Výborně zavedený německý šampionát Formule 4 představil své startovní pole. Po stopách Joyea Mawsona a Micka Schumachera se mimo jiné hodlají vydat rychlá Němka Sophia Floerschová, vnuk Emersona Fittipaldiho, Enzo a překvapivě i málo známý mladík z Čech, Tom Beckhaeuser.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Juan Correa

Juan Correa | foto: Roman Klemm

Sdílejte článek

Text a foto: Roman Klemm

Favority ovšem asi bude nutno hledat jinde – a to především mezi borci, kteří v tomto zajímavém mistrovství mohli sbírat zkušenosti a poháry již minulý rok. Jako kandidáti na třetí titul německého šampiona F4 platí hlavně Estónec Juri Vips a Američan Juan Correa, kteří se mohou spolehnout na senzační zázemí týmu Prema, Němci Lirim Zendeli (pojede za berlínskou stáj Muecke) a Kim-Luis Schramm (tým Ralfa Schumachera) a Kanaďan Kami Laliberte-Moreira, jenž dal další sezoně v F4 se stájí Van Amersfoort přednost před přestupem do F3.

Oficiálně se přihlásilo 29 účastníků, tedy o něco méně, než minulý rok, což ovšem nepřekvapilo. 28 chlapcům se letos postaví jen jediné děvče. Je jím 16letá Sophia Floerschová, největší německá naděje v motorsportu „něžného pohlaví“ od dob Ellen Lohrové a Claudie Huertgenové. Školačka z Mnichova minulý rok začala velmi silně a pravidelně bodovala. Letos bude muset ve špičkovém týmu Muecke ukázat více, pokud chce svůj sen o „Formuli 1 za 4 roky“ realizovat. Jejím týmovým kolegou bude doposud málo známý Čech Tom Beckhaeuser. Nováček z Klečan to jistě nebude mít vedle osvědčených týmových kolegů jako Zendeliho, Floerschové a Švéda Soederstoema lehké a to mimo jiné proto, že se zmíněné trio zúčastní i italského šampionátu. A-propos italská Formule 4: Ta absolvovala svůj první podnik již minulý víkend v Misanu a zdá se, že tamní šampionát nalezl svou super-hvězdu dosti brzy: Pilot týmu Bhaitech, Sebastian Fernandez z Venezuely totiž vyhrál všechny tři závody víkendu – něco dosud nebývalého! V Misanu se výborně uvedl i vnuk mistra světa F1 let 1972 a 1974 Emersona, Enzo Fittipaldi. Brazilo-Američan je členem Akademie Ferrari, pojede jak italské, tak i německé mistrovství za tým Prema. V Misanu dojel 5. a 8.

Teprve před dvěmy lety zavedená Formule 4 je jedinou evropskou třídou monopostů, která (zatím) vzkvétá a nabízí plná startovní pole. Tohle jsou termíny německého mistrovství (bude se zpravidla konat v rámci ADAC-GT-Masters)

30. duben – Oschersleben
21. květen – Lausitzring
11. červen – Red Bull Ring
9. červenec – Oschersleben
6. srpen – Nuerburgring
17. září - Sachsenring
24. září - Hockenheimring

Vytisknout

Diskuze: Německá F4: Fittipaldi, slibná Němka a jeden Čech

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Peugeot Sport se v roce 2020 opět objeví v závodě 24 hodin Le Mans

Peugeot Sport se v roce 2022 opět objeví v závodě 24 hodin Le Mans

Toyota bude usilovat o hattrick v závodě 24 hodin Le Mans

Toyota bude usilovat o hattrick v závodě 24 hodin Le Mans. Navíc bude letos téměř vše jinak

reklama

Doporučujeme

Gerhard Berger

DTM si nemůže dovolit mít méně jak 18 vozů, míní nový šéf Gerhard Berger

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Peugeot Sport se v roce 2022 opět objeví v závodě 24 hodin Le Mans

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud