V hlavním závodě F3 skončil Staněk pod pódiem, celkově jde ale vzhůru

iMotorSport.cz, 5. září 2022, 00:58 Google+

Český pilot Roman Staněk obsadil v hlavním závodě šampionátu Formule 3 v holandském Zandvoortu čtvrté místo a se ziskem 109 bodů se nachází na třetím místem průběžného pořadí šampionátu Formule 3.

Roman Staněk z týmu Trident Motosport v belgickém Spa-Francorchamps

Roman Staněk z týmu Trident Motosport v belgickém Spa-Francorchamps | foto: Archiv Romana Staňka

To vede Victor Martins z týmu ART GP, který v dnešním závodě skončil na druhém místě a na kontě má bodů 126. Staněk na něj tedy ztrácí 17 bodů před posledním závodním víkendem, který se uskuteční již za týden v italské Monze. Hlavní závod v Nizozemsku ovládnul Staňkův týmový kolega z Tridentu Barbadosan Zane Maloney.

Po startu se Staněk propadl na páté místo za Argentince Franca Colapinta a zpátky na čtvrtou pozici se dostal až v 8. kole po chybě v té době na třetím místě jedoucího Američana Jaka Crawforda z týmu PREMA. Závod byl poznamenán několika výjezdy safety caru, které ale Staňkovi pomáhaly v šetření pneumatik, a i přesto s nimi měl na konci velké problémy a útok na pódium tak nebyl možný.

V celkovém pořadí Staněk poskočil o dvě příčky vzhůru před piloty týmu PREMA Arthura Leclerca a Olivera Bearmana, kterým se víkend v Zandvoortu nepovedl.