1. Španělsko: Bruni suverénně zvítězil

Daniel Šupa, 7. května 2005, 21:34 Google+

Gianmaria Bruni využil špatného startu Speeda a jeho závěrečný tlak v závěru závodu odvrátil.

Bruni, Gianmaria

Po startu bojovali o první zatáčku Bruni a Speed, ale zatímco první vytěžil vedení, druhý se propadl na třetí místo za Lopeze. Speed sice v 18. kole překonal jezdce týmu DAMS, ale ani rychlá jízda na ostří nože mezi Bruniho a jeho zastávkou v boxech nepomohla. Ital odvrátil závěrečný útok Američana a získal zaslouženě vítězství. Kovalainen z týmu Arden absolvoval zastávku v boxech jako první a využil prázdné dráhy, na kterou se vrátil od mechaniků. Tato strategie ho dostala na 4. místo závodu a po chybě Lopeze se posunul až na stupně vítězů. Před Lopeze se dostal ještě Jani a Piquet. Poslední bodované pozice obsadili Negrao a Rosberg, jenž také získal 2 body za nejrychlejší kolo. Kovalainen udržel vedení v šampionátu s 20 body, Bruni jich posbíral 18 a Speed ztrácí další dva. Zítra dopoledne čeká na jezdce ještě krátký sprint, do kterého startuje první osmička v obráceném pořadí. Foto: www.gp2series.com