Monterrey: Tracy vítězí i ve druhém závodě sezony

ar1, 24. března 2003, 16:55 Google+

Kanaďan Paul Tracy z týmu Player´s Indeck, zvítězil ve včerejší druhé Grand Prix letošní sezony šampionátu Champ Car World series v mexickém Monterrey. Letošní sezona, pokud jeho výsledky budou pokračovat i nadále ve stejném stylu bude pravděpodobně jeho nejlepší v kariéře.

Málokterému jezdci se povede zvítězit v takové konkurenci, jaká panuje v tomto zámořském šampionátu hned dvě úvodní Grand Prix. Jistě to může znamenat mnohé, ale jedna skutečnost je jasná. Tracy a jeho tým Player´s Indeck jsou patrně nejlépe připravení na letošní sezonu.

Víkendové vítězství Tracymu pomohlo zvýšit bodový náskok o 11 bodů před druhým Michelem Jourdainem juniorem, který v Monterrey skončil na druhém místě. Tracyho suverénní výkon byl podtržen tím, že v jedné části závodu vedl před druhým jezdcem v pořadí o 25 sekund. Přesto, že v polovině závodu měl žaludeční potíže, dokázal závod vítězně dokončit.

“Od poloviny závodu jsem měl něco se žaludkem, cítil jsem něco jako velkou nervozitu“, řekl Tracy. “Po závodě jsem zjistil, že jsem měl zkažený žaludek, ale z čeho, to nevím“. “Je možné, že z nápoje, který jsem měl ve voze v láhvi“.

I přes tyto problémy se i nadále musel Tracy soustředit na boj na trati, protože v druhé polovině závodu proběhl restart. Právě po tomto restartu na něj v zrcátkách čekala velká hrozba v podobě domácího Michela Jourdaina juniora, který měl velké nutkání k vítězství. Tracymu se nakonec povedlo na 2.039 sekundy poodjet a fantastickým způsobem zvítězit.

Na třetím místě dokončil závod italský jezdec Alex Tagliani a na čtvrtém místě se umístil další domácí jezdec Adrian Fernandéz. Potenciální adept na zisk titulu Brazilec Bruno Junqueira dojel pátý.

Skvělý závod zde v Mexiku zajel také veterán šampionátu Roberto Moreno, který bodoval šestým místem. Velkým překvapením bylo deváté místo debutanta v Champ Car Alexe Yoonga, od kterého se takovýto výsledek moc nečekal. A naopak zklamáním bylo odstoupení Francouze Sebastiena Bourdaise, který zajel fantastickou druhou kvalifikaci. Bohužel po kontaktu musel ze závodu odstoupit.

Příští závod se pojede 13. dubna 2003 v Long Beach a naše redakce bude opět u této události.