Vítězem VC Španělska ve 125ccm Bradley Smith

iMotorSport.cz / mediafax, 3. května 2009, 12:58 Google+

JEREZ - 125ccm; Britský motocyklový závodník Bradley Smith vyhrál s velkou převahou úvodní závod Velké ceny Španělska na okruhu v Jerezu. Třetí závod seriálu mistrovství světa vyhrál Smith před Španely Gadeou a Marquezem, český motocyklista Lukáš Šembera dokončil na 20. místě.

371

Smith, který do závodu odstartoval z první řady, odjel třetí podnik seriálu motocyklového MS suverénně. Pomohl mu však i pád vítěze kvalifikace Juliana Simona. Brit však již deset kol před koncem nasbíral více než patnáctisekundový náskok a v průběhu dalších kol si jej udržoval. Pro diváky pak byl atraktivnější souboj o další místa na stupních vítězů. Nakonec na druhé a třetí místo dosáhli domácí závodníci Sergio Gadea a Marc Marquez. Rozdíl mezi druhým a sedmým v pořadí byl však jen dvě vteřiny.

Lukáš Šembera, který ve své první sezoně v mistrovství světa sbírá především zkušenosti, dojel na 20. pozici.

VC Španělska - výsledky 125ccm:
Třída do 125 ccm: 1. Smith (Brit./Aprilia) 41:49,556, 2. Gadea (Šp./Aprilia) + 13,524, 3. Marquez (Šp./KTM) +13,553, 4. Redding (Brit./Aprilia)+14,251, 5. Vazquez (Šp./Derbi) + 14,758, 6. Cortese (Něm./Derbi) +15,545, 7. Espargaro (Šp./Derbi) + 15,556, 8. Webb (Brit./Aprilia) + 17,772, 9. Aegerter (Švýc./Derbi) + 18,960, 10. Terol (Šp./Aprilia) + 19,053, ... 20. ŠEMBERA (ČRAprilia) + 1:05,314. Klasifikováno bylo 28 jezdců.

MS celkově po třech závodech: 1. Iannone (It.Aprilia) 37,5 b., 2. Smith 36,5, 3. Espargaro 31,5, 4. Simon (Šp./Aprilia) 30, 5. Cortese 28, 6. Marquez 27, ... Lukáš ŠEMBERA je zatím bez bodu.