LMS: Charouz a Mücke ve Spa na body nedosáhli

Pavel Stavebník, 12. května 2008, 08:50 Google+

Po dvou bodovaných výsledcích, třetím místě v Barceloně a osmém v Monze, se posádce Jan Charouz, Stefan Mücke v belgickém Spa Francorchamps už tolik nedařilo. V závodě Le Mans Series skončili v královské kategorii LMP1 desátí a absolutně dojeli devětadvacátí.

Charouz/Mücke

Charouz/Mücke | foto: BPA sport marketing, a.s.

Jejich nový prototyp LMP1 s motorem Aston Martin totiž trápilo několik technických problémů v elektrické výbavě vozu.

Po startu z páté pozice se vůz na stejné příčce držel i v závodě. Před ním byly jen výkonnější turbodiesely, přičemž s jedním z vozů Audi udržoval Stefan Mücke velmi blízký kontakt. Nicméně po necelé hodině se vůz týmu Charouz Racing System ocitl v garáži, kde mechanici museli řešit porouchaný alternátor. Následná ztráta byla tak velká, že posádka už neměla šanci proniknout k bodované osmičce.

Stefan Mücke
Byl to pro nás velmi nešťastný závod. Bohužel. Auto bylo totiž zase velice rychlé, měli jsme šanci bojovat s druhým vozem Audi a být nejrychlejší z benzinových automobilů, jenže dnes jsme neměli svůj den. Technika byla proti nám a já jen doufám, že v příštích závodech, nejblíže v červnových 24 hodinách Le Mans, bude vše v pořádku.

Jan Charouz
Po takových závodech se moc dobře nemluví. Je to velká škoda, protože náš vůz byl opět velmi rychlý. Ale je třeba zmínit, že jsme stále na začátku našeho programu, vůz jel teprve třetí závod. Za sebe jsem rád, že jsem zajel nejrychlejší kolo naší posádky, jsme se Stefanem stále více vyrovnaní, což je pro další závody velmi důležité.

Antonín Charouz, šéf stáje
Smutná neděle. Jinak nemůžeme dnešek označit. Bohužel nás potkaly technické potíže, s alternátorem i dalšími věcmi, takže jsme neměli šanci bojovat o stupně vítězů, jak jsme si přáli. Pozitivní je stále větší vyrovnanost našich závodníků, která se ve Spa Francorchamps opět posílila.

George Howard-Chappell, technický šéf Aston Martin Racing
Po poruše alternátoru během prvního stintu se pro nás stal zbytek závodu testovací jízdou. Stáj i jezdci pracovali úžasně, velmi tvrdě a náš vůz předvedl vysokou rychlost, která Janovi umožnila zajet nejrychlejší kolo mezi vozy se zážehovými motory.

Výsledky ze Spa, 1000 km
1. LMP1 Team Peugeot Total GENE Marc/MINASSIAN Nicolas/VILLENEUVE Jacques (Peugeot 908 Hdi-FAP) 143 kol za 5:17:48.566
2. LMP1 Audi Sport Team Joest PREMAT Alexandre/ROCKENFELLER Mike (Audi R10 TDI) -30.387
3. LMP1 Team Oreca Matmut PANIS Olivier/LAPIERRE Nicolas (Courage-Oreca Judd) -3 kola
4. LMP1 Audi Sport Team Joest CAPELLO Rinaldo/McNISH Allan (Audi R10 TDI) -4 kola
5. LMP1 Pescarolo Sport COLLARD Emmanuel/BOULLION Jean-Christophe (Pescarolo Judd) -4 kola
6. LMP2 Van Merksteijn Motorsport VAN MERKSTEIJN Peter/VERSTAPPEN Jos (Porsche RS Spyder) -5 kol
7. LMP2 Horag Racing LIENHARD Fredy/THEYS Didier/LAMMERS Jan Porsche RS Spyder -5 kol