Monza: Duel rozhodla strategie

Daniel Šupa, 22. října 2003, 14:09 Google+

Nadvládou vozů Ferrari skončil poslední závod letošního seriálu.

Poslední závod letošní sezony v silnější třídě GT vyhrála posádka Cappellari / Gollin s vozem Ferrari F550 Maranello stáje BMS Scuderia Italia. Poté, kdy závod rozjíždějící Gollin vybojoval vedení hned v první zatáčce, odehrával se souboj o vítězství pouze mezi dvěma Ferrari dvou konkurenčních stájí. Výborně se dařilo na prakticky domácím okruhu trojici Bryner / Calderari / Livio z týmu Care Racing, kteří však museli do boxů proti vítězům jedenkrát navíc, nevyšli totiž s palivem.

Třída N-GT byla až do poslední chvíle otevřená. V závěru sezony byla nejlepší posádkou dvojice Bertolini / de Simone a Ferrari F330 Modena stáje JMB Racing, ale ztráta z úvodu sezony nakonec na zisk titulu ani přes tři vítězství v řadě nestačila. Titul šampionů za rok 2003 získali v úvodu sezony suverénní Ortelli a Lieb, startující s vozem Porsche 996 GT3-RS stáje Freisinger Motorsport.

Bohužel prvním vozem, který ze závodu odstoupil bylo černé Ferrari Jarka Janiše a Roberta Pergla, více se dočtete v tiskové zprávě hlavních protagonistů.