Posádka Carsport Holland vítězem 24h Spa

ar1, 30. července 2007, 01:09 Google+

24h SPA FRANCORCHAMPS: Další ročník jednoho z těch slavnějších závodů světa, kterým 24 hodin ve Spa-Francorchamps právem je, máme za sebou a výsledky jsou známé.

Deletraz/Hezemans

Deletraz/Hezemans | foto: DPPI / FIA GT

Na vítěze zde v 6. podniku letošního mistrovství FIA GT letos čekalo 532 kol po 7.004 km dlouhé trati v lázeňském městě Spa-Francorchamps, což nejlépe zvládla posádka s vozem č. 5 týmu Carsport Holland Corvette C6-R, kde se za volantem střídali piloti Deletraz, Hezemans, Fässler a Gollin.

Zvítězili před dlouhodobým lídrem závodu posádkou č. 1 Vitaphone Maserati MC 12 s členy posádky Bartels, Biagi, van de Poele a Lamy, kteří ztratili jedno kolo po výletu mimo trať jedinou hodinu před cílem závodu. Místní oblíbenci s vozem Corvette C5R týmu PK Carsport (Kumpen, Longin, Bouvy a Mollekens),  skončili nakonec třetí.

Ve třídě GT2 překvapivě zvítězila stáj BMS Scuderia Italia s vozem Porsche 997 GT3 RSR a jezdci Collard, Malucelli a Lieb. Česká posádka Enge – Janiš závod nedokončila, více v prohlášení týmu.