Zadní nastavitelné křídlo "udělalo dojem" na Jamieho Greena, od jeho použití v případě jízdy v závěsu za jiným vozem si však neslibuje žádné zázračné věci. "Efekt nebude tak velký jako ve Formuli 1, takže předjíždění nebude lehčí." To se dá očekávat hlavně proto, že vozy DTM nemají takový výkon jako F1. "Ale DRS při předjíždění pomůže," uzavřel vítěz 8 závodů DTM.
Přenastaviltené zadní křídlo zapůsobilo na dalšího jezdce Audi, Mika Rockenfellera: "Po technické stránce fungovalo DRS během testů bezchybně. Do závodění v DTM by mohlo přinést něco extra. Díky vyšší rychlosti na rovinkách bychom měli zajíždět lepší časy na kolo. Vše, co může zlepšit závody DTM, je vítané. DRS se snaží nabídnout lepší příležitosti pro předjíždění. To je dobré jak pro nás jezdce tak i diváky."
Také úřadující šampion DTM, Bruno Spengler, se k novince vyjádřil: "DRS je systém, který musí závodního jezdce bavit. Opravdu je ten systém citelně znát. Dříve řadíte vyšší převodové stupně a na rovinkách dosahujete vyšších rychlostí. Člověk by si na něj musel prvně zvyknout a učit se kolo od kola. I proto jsou testy zde v Barceloně a na Hockenheimu velmi důležité."
"Ze systému DRS mám dobrý pocit. Zatím je příliš brzy na to, abychom mohli odhadovat, jaký bude výsledný efekt," pokračoval Christian Vietoris. Jako poslední si vzal slovo dvojnásobný mistr DTM, Timo Scheider: "Myslím, že nastal čas, abychom něco změnili. Fanoušci chtějí vidět předjížděcí manévry. DRS a pneumatiky option (nové pneumatiky testované v Barceloně) tomu určitě mohou pomoci."
Systém DRS v DTM funguje trochu jinak než ve Formuli 1: