Jorge Lorenzo vítězí v Laguna Seca

iMotorSport.cz / mediafax, 28. července 2010, 10:53 Google+

LAGUNA SECA, ZÁVOD; Španělský motocyklista Jorge Lorenzo se stal v neděli na okruhu Laguna Seca u San Franciska vítězem Velké ceny USA MotoGP, druhý dojel Australan Casey Stoner a na stupně vítězů se vešel i Ital Valentino Rossi.

371

Lorenzo vyhrál letos již pátý závod a upevnil si vedení celkové pořadí mistrovství světa.

Lorenzo ale tentokrát neměl práci jednoduchou. Dlouhou dobu jezdil na čele jeho krajan Dani Pedrosa, a zdálo se, že bude stejně jako na Sachsenringu úspěšný. Lorenzo se dostal na první příčku v polovině závodu a nakonec mu pomohlo i Pedrosovo zaváhání, který měl ve 32 kole dramatický pád.

Lorenzo dokázal vyhrát počtvrté v posledních pěti závodech. Za sebou nechal ve slunečném počasí o tři sekundy Australana Casey Stonera. Ital Valentino Rossi, který absolvoval svůj druhý závod po návratu po zlomenině nohy, skončil třetí. Nejlepší z amerických jezdců Nicky Hayden dojel na pátém místě.

Velká cena USA:
MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 43:54,873, 2. Stoner (Aus./Ducati) + 3,517, 3. Rossi (It./Yamaha) + 13,420, 4. Dovizioso (It./Honda) + 14,188, 5. Hayden (USA/Ducati) + 14,601, 6. Spies (USA/Yamaha) + 19,037, 7. Edwards (USA/Yamaha) + 40,721, 8. Melandri (It./Honda) + 47,219.