Ve 24h Le Mans triumfovala Kawasaki

Jakub Strnádek, 19. dubna 2010, 02:11 Google+

Slavnou motocyklovou čtyřiadvacetihodinovkou v Le Mans byl zahájen letošní ročník mistrovství světa Endurance. Před tradiční velkou diváckou návštěvností (92000) a za slunečného počasí triumfoval francouzský tým GSR Kawasaki ve složení Da Costa/Leblanc/Four.

371

V neděli, ve tři hodiny odpoledne, přesně po dvaceti čtyřech hodinách na trati, projela tato posádka vítězně cílem závodu, kdy ujela na verzi okruhu Bugatti celkem 828 kol. To bylo o jedenáct kol více než druzí v cíli, loňští vítězové a úřadující mistři světa, tým Yamaha Austria s Martinem, Jermanem a Giabbanim.

Závod v Le Mans se obešel bez české účasti, ale na startu se pochopitelně představil slovenský tým Martina Kuzmy BK Maco Racing nasazující motocykl Yamaha R1 nejprestižnější třídy superbike a ve Španělsko – americkém jezdeckém složení Victor Carrasco/Daniel Ribalta/Jason Pridmore.
Bohužel ale tým přišel o jednoho jezdce už v páteční kvalifikaci, neboť Daniel Ribalta si po těžkém pádu zlomil levou ruku a závod pro něho skončil. Jako náhradu si tým vybral Rakušana Michaela Ransedera z týmu Yamaha Austria. Smůla ale nekončila. V úvodních hodinách závodu tým postihla další havárie. V tu dobu jedoucí Carrasco se střetl ve výjezdu ze zatáčky s jedním z favoritů závodu, Suzuki Endurance a následoval těžký střet. Motocykl byl natolik poškozen, že bylo nemožné v závodě pokračovat (stejně tak u Suzuki) a tak letošní působení tohoto týmu v Le Mans skončilo velmi brzy.

Pětidílný šampionát Endurance pokračuje v květnu osmihodinovkou v Albacete.