V Lokti nejlépe Rattray a Searle

Martin Juřička, 10. srpna 2008, 16:34 Google+

V dnešních závodech v Lokti ve třídě MX2 se nejvíce dařilo dvojici Rattray a Searle, kteří si rozdělili první a druhá místa v obou jízdách. Naši jezdci světové špičce nestačili a skončili v hloubi startovního pole.

371

Konečně se dneska domácí fanoušci motokrosu dočkali mohli na vlastní oči shlédnout světovou motokrosvou elitu, která se utkala v dalším podniku mezinárodního mistrovství v motokrosu, ve Velké ceně České Republiky v Lokti. Na startu třídy MX1 se také představili naši jeuzdci Michek, Bartoš a Čepelák a ve třídě MX2 Smitka, kteří startovali na divoké karty.

Ve třídě MX2 byli střídavě na prvním místě Rattray a Searle, kteří si rozdělili body za první a druhé místo střídavě v obou jízdách. Nejpoutavější byl druhý souboj této dvojice, kdy se ihned po startu odpoutali od startovního pole a rozdávali si to mezi sebou až do předposledního kola, kde Rattray udělal chybu lehce upadnul ale stihnul ještě dojet na druhé pozici. Celkově vede právě Rattray se tiskem 499 bodů a náskokem 20 bodů na druhého Searla, kterému je teprve sedmnáct let! Rozloučit se s obhajobou titulu bude muset zřejmě Ital Cairoli, který se letošní GP ČR nezúčastnil kvůli svému zranění a jeho možný bodový zisk se tak snižuje.

Překvapení v první jízdě viděli dívací ve třídě MX1 kde zvítězil Němec Nagl s pohodlným náskokem téměř deseti vteřin před Barraganem a lídrem šampionátu Philippaertsem. Právě Phlippaerts si ve druhé jízdě nenechal nic ujít a již od startu si upevňoval vedoucí pozici před Pourcelem a deDyckerem. Závod dokončil s náskokem šesti vteřin. Momentálně je první v celkovém vedení Philippaerts s náskokem sedmi bodů na druhého Belgičana Ramona.

MX2 - 1. jízda
1. Rattray, Tyla RSA  MSA KTM 40:20.524
2. Searle, Tommy GBR  ACU KTM 40:25.017
3. Aubin, Nicolas FRA  FFM Yamaha 40:30.412
4. Sword, Stephen GBR  ACU Kawasaki 40:32.352
5. Boissiere, Anthony FRA  FFM KTM 40:33.673